Після втрати рідних та будинку пенсіонери з Чернігова не можуть отримати компенсацію за зруйноване житло

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Сертифікат у «ДІї». Суспільне Чернігів"Ми через «Дію» зареєструвалися на компенсацію за зруйноване майно".

Валентина та Володимир отримали сертифікат на понад півтора мільйона гривень. Але реалізувати його вони не можуть, оскільки з’явилися проблеми з документами на будинок.

Володимир Васильченко, місцевий житель. Суспільне Чернігів

Як з'ясувалося, дім оформлений на дві родини, і його ⅓ частина належить сусіду. Раніше, говорить Валентина, вони про це не знали. Оскільки платіжки отримували за різними адресами.

Валентина та Володимир Васильченки. Суспільне Чернігів"У нас Білоруський, 7 (наразі цей провулок називається Стародубського полку, — ред.), як за документами, а в них було 7/2. Того ми ніколи не запитували, того, що в них 7/2 рахувалося. Ну, так і думали, що він під різними номерами".

Сусід помер, розповідає жінка. У нього залишився син.

"Син перебуває тут, в Чернігові. Але він не хоче спілкуватися, у спадок він вступати не хоче категорично. Сказав: "Мені від нього нічого не треба, я не буду вступати".

Місце, де стояв будинок родини Васильченко. Суспільне Чернігів

Через те, що син померлого сусіда не хоче вступати у спадок, Васильченки не можуть отримати нове житло. Володимир звертався до різних державних та громадських організацій.

У Чернігівській міській раді Суспільному підтвердили, що будинок родини Васильченків обстежила спеціальна комісія і житло визнали зруйнованим. Це і надало право на одержання сертифіката у "Дії". Але проблеми з документами гальмують всі наступні процеси, пояснює заступник міського голови Олександр Атрощенко.

Олександр Атрощенко, заступник міського голови. Суспільне Чернігів"Для того, щоб реалізувати сертифікат, треба відмовитись від власності. А він не може відмовитись, бо у нього часткова спільна власність з тим чоловіком, який помер".

Нині родина хвилюється, що втратить сертифікат, оскільки спливе його термін. За словами заступника міського голови, кожна з програм має свої строки реалізації.

"Компенсація – три роки, якщо дали гроші на відбудову, а сертифікат – п'ять років".

Володимир та Валентина – пенсіонери. Мають статус внутрішньо переміщених осіб. У 2022 році їх прихистили родичі, в яких вони живуть і нині.

Анастасія Кальян, помічниця адвоката. Суспільне Чернігів

Помічниця адвоката Анастасія Кальян розповідає, що ситуація родини Васильченків не поодинока і складна у вирішенні. За її словами, люди можуть подати заяву до органа місцевого самоврядування, щоб він звернувся до суду щодо визнання спадщини сусіда відумерлою.

"Визнання спадщини відумерлою можна реалізувати тільки після спливу одного року після відкриття спадщини. Орган місцевого самоврядування або об'єктивно не може, або не хоче витрачати і час, і матеріальні, і трудові ресурси на те, щоб піти в суд, подати позовну заяву про визнання спадщини відумерлою і потім займатися цими всіма процесами".

Якщо орган місцевого самоврядування відмовляється подавати таку заяву до суду, зазначає помічниця адвоката, то люди, за наявності письмової відмови, мають право подати позов на нього.

Будівля Чернігівської міської ради. Суспільне Чернігів

"Це буде позовна заява про визнання бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії".

Щодо закінчення терміну сертифіката у "Дії", то Анастасія радить, не зволікати та звертатися до відповідних установ із проханням призупинити реалізацію цієї допомоги.

"Тому що після спливу цього строку далі можна буде це все аргументувати таким чином, що людина була повідомлена, але вона не виявила бажання врегулювати це питання до спливу того строку".

За словами помічниці адвоката, такі судові тяганини тривалі в часі. При цьому зазначає, що чим більше буде таких судових рішень, тим легше розвʼязуватимуться такі проблеми у майбутньому.

***

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!

Читати ще

Читати ще

На Чернігівщині пропонують запровадити механізм індексації компенсацій за зруйноване житло

Новости Украины