Півмільйона гривень на власну справу можуть отримати учасники бойових дій з Тернопільщини

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Центр зайнятості. Суспільне Тернопіль

Півмільйона гривень на відкриття власної справи можуть отримати учасники бойових дій з Тернопільщини, які демобілізувалися з армії. Отримати компенсацію від держави можуть і роботодавці за працевлаштування людей з інвалідністю.

Про це Суспільному розповів директор обласного Центру зайнятості Микола Городецький.

Ветеран Сергій Гордій у Центру зайнятості. Суспільне Тернопіль

Ветеран російсько-української війни Сергій Гордій один із тих, хто прийшов до Центру зайнятості, щоб дізнатися, як отримати допомогу на відкриття власної справи з виробництва дронів.

"Тут є можливість отримати стартовий капітал, який можна вкласти в початкове виробництво, поки що маленьке, а потім з часом може бути завод з виробництва дронів".

Чоловік працює у майстерні, яку пристосував для виробництва безпілотників. Розповідає, свій перший дрон зробив за два роки до повномасштабного вторгнення. Коли почалася війна, робив їх на замовлення військових і вчив користуватися обладнанням. Продовжив справу під час служби в ЗСУ.

Сергій Гордій на фронті Фото: Сергій Гордій

Сергій Гордій на фронті з дроном Фото: Сергій Гордій

Сергій Гордій на фронті Фото: Сергій Гордій

Через проблеми зі здоров'ям чоловік був змушений демобілізуватися. Незважаючи на це, продовжуватиме допомагати військовим, які несуть службу на передовій.

"Тут в мене є різні взірці. Далі збираю дрони своїми силами, наскільки вистачає власних коштів, бо розумію, що нам треба більше робити, тому що ворог не зупиняється, він примножує, а нам, щоб ворога наздогнати, треба не йти з ним, а треба бігти".

Сергій Гордій у майстерні, де виготовляє дрони. Суспільне Тернопіль

Учасники бойових дій, які хочуть започаткувати власну справу, можуть отримати фінансову допомогу від держави, розповідає директор обласного Центру зайнятості Микола Городецький.

"Якщо учасник бойових дій хоче отримати гроші на розвиток власної справи, може до нас звернутися, пройти навчання, отримати консультацію та допомогу в написанні бізнес-плану безкоштовно. І учасник бойових дій формує свою мрію, викладає її в бізнес-плані і отримує кошти на реалізацію свого бізнес-плану. На сьогодні вже 29 учасників бойових дій отримали гранти. Залучено більше 13 мільйонів гривень в нашу область. Основна умова отримання гранту — це створення нових робочих місць. Тому учасники бойових дій можуть отримати до 250 тисяч гривень, створивши одне робоче місце, до півмільйона — створивши 2 робочих місця. Тут може брати участь в отриманні гранту як учасник бойових дій, так і дружина або чоловік ветерана".

Микола Городецький, директор обласного Центру зайнятості. Суспільне Тернопіль

На компенсацію від держави можуть розраховувати також роботодавці за облаштування робочого місця для учасника бойових дій, — каже Микола Городецький. За його словами, служба зайнятості компенсувала роботодавцям витрати на облаштування робочих місць для двох ветеранів з інвалідністю.

Ветеран війни Сергій Гринчишин після демобілізації прийшов на роботу до управління соціальної політики Тернопільської міської ради. Працює головним спеціалістом з роботи з ветеранами. Чоловік розповідає, через поранення отримав інвалідність.

"При виході з позицій після бою підірвався на міні на транспортному засобі. Була неповна ампутація правої ноги і часткові переломи лівої ноги".

Сергій Гринчишин на фронті Фото: Сергій Гринчишин

Сергій Гринчишин на фронті Фото: Сергій Гринчишин

Сергій каже, робоче місце обладнали з урахуванням його травм.

"Зробили хлопці допоміжну ручку, щоби легше було вставати на ноги, бо так зразу встати неможливо. Також облаштували підставку для ніг для кращого відтоку крові. Крісло надзвичайно зручне. Підбирали під масу і конфігурацію".

Сергій Гринчишин, ветеран російсько-української війни. Суспільне Тернопіль

За облаштування робочого місця для учасника бойових дій, який має інвалідність 2 групи, отримали компенсацію майже 70 тисяч гривень, розповідає начальник відділу управління соціальної політики міської ради Петро Тимочко.

"Було закуплено крісло, комп'ютер, робочий стіл та інші засоби, які потрібні для того, щоби людині з інвалідністю, ветерану війни, який отримав інвалідність внаслідок захисту України і працює в нас, було зручно працювати. Ми це все закупили і протягом 90 днів, як вимагає постанова, подали заяву про компенсацію коштів у Центр зайнятості. Впродовж місяця держава компенсувала всі витрачені гроші для облаштування цього робочого місця".

Петро Тимочко, начальник відділу міського управління соцполітики. Суспільне Тернопіль

Для роботодавців, які облаштовують робоче місце для людини з інвалідністю 1 групи, передбачена компенсація до 106 з половиною тисяч гривень, каже Микола Городецький. За його словами, наразі таку компенсацію на Тернопільщині отримав один роботодавець.

Новости Украины