По пів дня без електрики, в спеці та з протікаючими трубами: як живуть люди у модульному містечку на Дрозда у Чернігові

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Мешканка модульного містечка Вікторія. Суспільне Чернігів"Все було добре, поки не відключили світло. Вночі нічим дихати, продукти псуються, є і харчові отруєння періодично", — скаржиться жінка.

Не можливо і приготувати їсти, бо плита електрична, каже жінка. А ще у квартирах дуже спекотно.

"І коли діти хворіють, а вдома +32, а у дитини – 39, не можливо лікувати. Звісно, це мене бентежить, тому що в мене маленькі діти, і не тільки у мене".

Електрична плита у модульному будинку. Суспільне Чернігів

Інша мешканка модульного містечка, Олеся, також нарікає на спеку в будинку.

Мешканка модульного містечка Олеся. Суспільне Чернігів

"Коли була дуже спека, у нас було 43 градуси. Тазик холодної води, ноги опускали, чи залазили у ванну і набирали води. Ну так, а що робити?"

Крім цього, люди переживають, як будуть жити тут взимку, адже опалення теж електричне.

Валентина Андрусенко. Суспільне Чернігів"Генератор уже не тоді, як ми заселялися, а Червоний Хрест привозив пізніше трошки. Ну вони постояли на майданчику там у нас, показали нам їх. Куди їх забрали? Взимку що ми будемо робити, як не буде світла? Як нам грітися? Ми ж тут повимерзаємо", — розповідає мешканка модульного містечка Валентина Андрусенко.

Мешканці містечка зверталася до Червоного Хреста з питанням, де генератори. Людям відповіли, що їх передали на баланс міської влади.

Два генератори міська рада передала на баланс управлінню капітального будівництва у липні. Щоб їх встановити, треба розробити проєктно-кошторисну документацію, сказав заступник начальника УКБ Олександр Макаров.

Заступник начальника управління капітального будівництва Олександр Макаров. Суспільне Чернігів

"На даний час розв'язуємо питання виділення коштів для того, щоб розробити проєкт. Потім будемо ще проєктувати. Нами розроблений попередній розрахунок і сама схема, як буде підключатися".

Однак, говорить Макаров, вже зараз зрозуміло, що потужності цих генераторів не вистачить на всі потреби містечка.

"Це буде покривати половину всього навантаження, яке на цих будинках. Підключатися генератори будуть для того, щоб було опалення і частково електрика".

Якщо міська рада виділить гроші, під'єднати генератори планують до початку опалювального сезону, сказав Макаров.

Ще однією проблем, з якою стикнулися мешканці модульних будинків — це комунікації. Люди скаржаться, що в них течуть труби. Так, у Миколи Литвиненка вода тече прямо з витяжки у туалеті.

Вода тече з витяжки у модульному будинку. Скрін з відео Миколи Литвиненка

А у його сусідки Зінаїди здувається натяжна стеля.

Мешканка модульного будинку Зінаїда. Суспільне Чернігів

"Ось одне «пузо» висить, там он – друге. Ось друге здуття. Уже чоитири відра води випустили один раз, місяця півтора тому, оце знову набігло. Відішли двері й з цих дверей крапає вода, тече", — нарікає жінка.

Здуття натяжної стелі в будинку Зінаїди. Суспільне Чернігів

Начальник комунального підприємства "ЖЕК-13", яке обслуговує містечко, Святослав Трохименко сказав, що найближчим часом проблему з комунікаціями мають усунути.

Читати ще

Читати ще До початку відключень електроенергії 15 викликів на день, тепер — 35: як працюють ліфти у Чернігові

Новости Украины