Суспільне Черкаси
Що таке інклюзивна освіта та як її організовують дізнавалися черкаські учні, які нині стажуються в міському управлінні освіти. Із чим ще знайомлять дітей та чи до вподоби школярам таке стажування, Суспільному розповіла головна спеціалістка Оксана Зубенко.
Дарина Лишко пробувала складати логічні блоки. Що їх використовують в інклюзивному навчанні:
"Я не знала, як влаштоване інклюзивне навчання. Це дуже складна система, щоб дітки з інвалідністю мали можливість навчатися в одному класі з усіма".
Суспільне Черкаси
Про важливість практичних вправ та їх вплив на дрібну моторику розповіла вчителька-логопединя Олеся Демиденко.
"Коли злагоджена робота обох півкуль головного мозку, дитина почуває себе комфортно, правильно все сприймає, все чує, бачить і орієнтується в просторі, у власному тілі. Коли ж немає цих міжпівкулевих зв’язків, іде спотворене сприйняття навколишнього середовища", – пояснила пані Олеся.
Суспільне Черкаси
Досвідом роботи з дітьми з особливими освітніми потребами поділилася зі стажистами заступниця директора школи №8 Олена Рясна. Вона пояснила, що таке інклюзивна освіта та як слід її впроваджувати:
"У нас є теоретична частина, коли ми говоримо про нормативні документи, про індивідуальну програму розвитку такої дитини, а є практична, коли діти вчаться працювати з корекційним обладнанням і можуть спробувати себе в ролі майбутнього педагога".
Суспільне Черкаси
Багато нового відкрила для себе учениця 9-го класу 28-ї школи Анастасія Макаренко. Пройти стажування в управлінні освіти вона вирішила, бо мріє навчатися на педагога.
"Нам показали освітню мапу, де можна подивитися, до якої школи відноситься дитина за місцем проживання, а також розказали про організаційні моменти – як приймають дітей до школи, за яких обставин можуть відрахувати тощо", – пояснила Анастасія.
Суспільне Черкаси
Чому пішла стажуватися, розповіла дев'ятикласниця Дар’я Сорокіна:
"Я староста класу і мені було цікаво подивитися. Можливо, цей досвід я зможу використовувати на практиці. Наступного року хочу піти в президенти школи".
Суспільне Черкаси
У школі №8 учнів-стажистів приймають вперше, розповіла директорка закладу Тетяна Саєнко. Втім, залюбки, адже питання інклюзивної освіти має велике значення.
"У нас у школі 87 учнів із особливими освітніми потребами, є і спеціальні класи, і інклюзивні. Тому нам це питання близьке".
Усього, зі слів головної спеціалістки Оксани Зубенко, в управлінні освіти виявили бажання стажуватися — шестеро учнів.
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України