Фермер Сергій Рибальченко розпочав посівну із запізненням майже у місяць. Усе через водопілля: під водою опинилося 120 гектарів із 240, пише Суспільне.
Два тижні тому вода почала сходити, земля — підсихати, фермер взявся до роботи. Утім частину угідь, що лишаються під водою, посіяти цьогоріч вже не вдасться.
«Уперше на цьому полі посіяли кукурудзу після водопілля, вчора обробили її засобами захисту від бур’яну», — розповів пан Сергій.
За цей час рослини розвинулися.
«Далі залишається тільки її підживити мікроелементами і чекати, доки вона виросте і дозріє».
Після засіяної кукурудзи, каже фермер, просохла ще одна ділянка поля. Тут чоловік висіяв сою.
«Тут ґрунт вологий під оцими грудомахами, бачте, є вологість, тому зернятко відчуває і тягнеться догори», — розповів.
Днями, за словами пана Сергія, ще 4 гектари стали придатними для посіву, тому одразу взявся до роботи. Тут фермер теж сіє сою. Пояснив, що планував ще й і гречку, але не буде, бо не встигне вже її зібрати.
«Гречку не будемо сіяти, тому що строки зсуваються».
Усього цьогоріч фермер встиг засіяти 30 гектарів, 70 лишаться необробленими, бо земля непридатна. Ще на 30-ти стоїть вода.
«Сюди ще не влізеш ні трактором, ніякої обробки ґрунту не зробиш йому, щоб не росли бур’яни. Буде так і стояти», — розказав фермер.
На відшкодування збитків, Сергій Рибальченко не сподівається:
«Відшкодування запитували в різних структурах, на форс-мажорні обставини не можна це списати. Кажуть, потрібно страхувати поля, щоб хтось конкретну відповідь нам надав. Що нам щось заплатять за втрачену пшеницю чи незасіяні поля, ніхто мені на сьогодні, на жаль, не надав ніякої відповіді».
За словами очільника обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, фермери, чиї господарства зазнали збитків через водопілля, мають звернутися до органів місцевого самоврядування. Там створять відповідні комісії, які внесуть аграріїв у перелік тих, хто постраждав та визначатимуть розміри компенсацій.