Поділ майна Порошенків: на Вінниччині відбулося судове засідання

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Петро та Марина Порошенки. Колаж: Суспільне Вінниця

29 квітня у Крижопільському районному суді, що на Вінниччині, відбулося підготовче засідання щодо поділу майна сім'ї Порошенків.

Про це Суспільному повідомила кореспондентка Суспільного з зали суду.

Марина Порошенко звернулася до суду 27 березня 2025 року з позовною заявою про поділ майна подружжя. Маються на увазі активи, вартість яких, відповідно до декларації, становить понад 17,1 мільярда гривень.

Справу розглядають у суді в Тульчинському районі на Вінниччині — за місцем реєстрації Петра Порошенка.

Засідання розпочалося об 11 годині. На ньому був присутній адвокат Петра Порошенка — Ігор Головань.

Адвокат Петра Порошенка Ігор Головань. Суспільне Вінниця

Суспільному він розповів, що в протиправних санкціях, які застосовані до Петра Порошенка, є "маса абсурду", назвавши їх протиправними.

"Ну, наприклад, там заборонено користуватися телекомунікаційними мережами. Національний банк, наприклад, наполягав, щоб Петро Олексійович брав участь у засіданнях комітетів Національного банку за допомогою зуму, тобто з використанням телекомунікацій. Тобто Нацбанк вже прямо порушує так звані санкції, застосовані президентом Зеленським", — сказав адвокат.

За його словами, відповідно до цивільного законодавства, правочин — це будь-яка юридично важлива дія: щось даруєте, купуєте, робите послугу — це правочин.

"Відповідно, мова йде про те, що ось цей масив майна, який, так сталося, має подружжя Порошенків, за ним вже треба щось робити, якось ним розпоряджатися, якось ним управляти. А оця заборона вчиняти правочини, вона заважає Марині Анатоліївні, яка є теж власницею цих активів, управляти й розпоряджатися власним майном", — сказав Ігор Головань.

З його слів Петро Порошенко не заперечує, що є частка дружини і вона може нею розпоряджатися.

"Але укласти договір про поділ майна Петро Олексійович не має можливості, оскільки він не хотів би, зайвим чином, оцей формальний незаконний і санкційний указ порушувати. Відповідно, він не погодився укладати договір, але цілком погодився на те, щоб поділ майна відбувся у судовому порядку", — розповів адвокат Порошенка.

Адвокат Петра Порошенка Ігор Головань. Суспільне Вінниця

За його словами, поділ майна відбуватиметься відповідно до закону, все буде відкрито, і ніхто нічого не збирається приховувати.

"Я ще раз наголошу: стосовно Марини Порошенко жодних санкцій нема. Майно в них — спільне майно подружжя, це її майно, вона має право цим майном розпоряджатися, користуватися, управляти, робити все, що їй хочеться. Але цей санкційний указ, застосований до Петра Порошенка, незаконний, антиконституційний, він їй заважає", — сказав адвокат.

Ігор Головань сказав, що ця судова справа настільки проста, і право позивача отримати свою частку майна настільки очевидне, що немає потреби в тому, що Марина Порошенко з'являлася на судові засідання.

"Навіть Петро Олексійович написав заяву, щоб розглянути без його участі, наскільки ми зараз почули, Марина Анатоліївна написала таку ж заяву… Але, знову ж таки, тут все абсолютно законно, це абсолютно відповідає Конституції, стаття 41, це відповідає Європейській конвенції прав людини, стаття 1, протоколу 1, про те, що кожен має право володіти своїм майном".

Суддя Лариса Швець та адвокат Ігор Головань у залі суду. Суспільне Вінниця

Що ж до майна, на яке претендуватиме Марина Порошенко, Ігор Головань сказав, що у сім'ї досить великі активи, і про це всі знають. На яке ж претендуватиме жінка — стане відомо на судовому засіданні, яке буде відкрите.

Суддя Лариса Швець відклала попереднє засідання на 16 травня.

"Повторно повідомити позивача, а також ухвалою з'ясувати в позивача, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають не бути подані на підтвердження предмета доказування. Також надати оригінали доказів, на які позивач укладається і показує предмет доказу, а саме — поділ подружжя. Дане судове засідання оголошується закритим", — сказала Лариса Швець.

Що передувало позовній заяві

  • РНБО 12 лютого запровадила санкції проти експрезидента та нардепа Петра Порошенка, бізнесменів Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго і Геннадія Боголюбова, а також проти колишнього народного депутата Віктора Медведчука.
  • Серед іншого їм заблокували активи. Порошенко, Боголюбов, Медведчук, Коломойський та Жеваго отримали заборону брати участь у приватизації, оренді державного майна, збільшувати статутний капітал підприємств тощо. Також вони мають припинити угоди, зокрема у сфері безпеки та оборони. Санкції введені безстроково.
  • У березні 2025 року НБУ Національний банк України оштрафував АТ "Міжнародний інвестиційний банк", власником якого є Петро Порошенко, за порушення законодавства щодо відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом. Про це йшлося у повідомленні на сайті НБУ.
  • Згідно з рішенням регулятора, банк Порошенка має сплатити штраф у розмірі 20,5 млн грн за порушення закону. Йдеться, зокрема, про недотримання банком обов’язку щодо належної перевірки клієнтів, подання недостовірної інформації, а також невикористання ризик-орієнтованого підходу у фінансовому моніторингу.
  • За 2024 рік лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко разом з дружиною Мариною задекларував 4,6 млрд грн доходу.
Новости Украины