КИЇВ. 7 липня. УНН. Фінальних рішень щодо політичного запрошення України до НАТО наразі немає. Політичні консультації тривають. Про це журналісту УНН повідомила віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, коментуючи майбутній саміт НАТО.
Також вона додала, що важливо, щоб був чіткий рух вперед у просуванні України до членства в Альянсі.
Цитата
«Фінальних рішень щодо політичного запрошення України до Альянсу наразі немає. Політичні консультації тривають. Для нас важливо, щоб був чіткий рух вперед у просуванні України до членства в Альянсі. Жодних політичних або юридичних обмежень щодо такого запрошення на сьогодні немає. Модальності цього процесу можуть бути визначені у подальшому діалозі», — сказала Стефанішина.
Вона заявила, що може підтвердити, що Україна має потужну підтримку цієї позиції серед союзників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський закликає Байдена запросити Україну до НАТО зараз – навіть якщо членство відбудеться лише після війни
«Як і усвідомлення історичності моменту. Однак потрібен консенсус, тому на різних рівнях продовжуємо діалог. Головним дипломатом є Президент України Володимир Зеленський, який особисто говорить з лідерами Альянсу», — зазначила Стефанішина.
Деталі
Також вона трохи привідкрила завісу підготовки до саміту.
«У Вільнюсі буде закріплено ряд важливих елементів нашої практичної співпраці, спрямованих на посилення обороноздатності України, подолання наслідків війни росії та підвищення взаємосумісності з Альянсом. За рік ми побудували структурований діалог Україна-НАТО створили необхідні координаційні механізми і відновили роботу двосторонніх органів. Водночас позиція української сторони полягає у тому, що практична співпраця має бути підкріплена чіткою політичною аджендою», — розповіла Стефанішина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський переговорив зі Столтенбергом про підготовку Вільнюського саміту: Генсек обіцяє рішення про «наближення» України до НАТО
Доповнення
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов заявив, що очікування українського суспільства від саміту НАТО у Вільнюсі не будуть задоволені.