Пологовий будинок у Ніжині приєднають до міської лікарні: чи відбудуться зміни

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Пологовий будинок у Ніжині та Ніжинська міська лікарня. Суспільне Чернігів

Пологовий будинок у Ніжині приєднають до Ніжинської міської центральної лікарні імені Галицького. Таке рішення ухвалили депутати на сесії Ніжинської міської ради 25 вересня.

Про це в коментарі Суспільному повідомила заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Ірина Грозенко.

За її словами, причиною такого рішення стала реформа медичної сфери України, яка триває останні кілька років. Згідно з цими змінами, Національна служба здоров'я України (НСЗУ) з наступного року припинить фінансування пологового будинку як окремого медичного закладу.

"Наш пологовий будинок не входить в спроможну мережу медичних закладів. І міська рада кожен місяць виділяє від двох до трьох мільйонів їм додатково на зарплату, тому що ці пакети НСЗУ, які в них є, не покривають їхні витрати. І треба було з цим щось робити. Плюс кластерна лікарня в нас, і вимога НСЗУ, щоб зберегти статус кластерної лікарні там має бути гінекологічне відділення", — сказала Ірина Грозенко.

Щодо наслідків для колективу пологового будинку, то за словами Грозенко, для них все залишиться без змін.

"Для колективу пологового будинку взагалі нічого не міняється. Тому що ми зберігаємо всі 90 ліжок і зберігаємо повністю медичний персонал. Що стосується технічного персоналу, у міській лікарні є ряд вакансій, які будуть запропоновані всім працівникам технічним пологового будинку. Навіть на роботу люди ходитимуть в те саме місце, тільки будуть вважатися, що роботодавець у них буде центральна міська лікарня. Пологовий будинок як юридична особа буде знятий з реєстрації з 1 січня 2025 року", — каже заступниця міського голови.

Колектив самого пологового будинку не в захваті від цих змін. В коментарі Суспільному медична директорка закладу Олена Лебідь розповіла, що пологовий виконує всі вимоги НСЗУ, щоб отримати контракти на наступний рік.

"Ми всі не в захваті. Адже взагалі не розуміємо чому: в нас гарні показники, а нас все одно приєднують. Ми хочемо існувати як окрема одиниця. Наприклад, для цього треба, щоб в період з 1 квітня по 30 вересня в закладі провели 200 та більше пологів, кесаревих розтинів не більше 23%, а передчасних пологів не більше п'яти відсотків", — каже Олена Лебідь.

За її словами, в Ніжинському пологовому будинку станом на 25 вересня провели 280 пологів, відсоток кесаревих розтинів — 23, передчасні пологи теж не більше п'яти відсотків.

"Ми можемо законтрактитися (підписати контракт з НСЗУ, — ред.) і маємо всі відповідні показники. І будемо контрактитися. Ми працюємо і будемо працювати. Але це вимоги сьогодення (приєднання до Ніжинської міської лікарні, — ред.), на які ми вплинути не можемо", — сказала Олена Лебідь.

Читати ще

Читати ще На Чернігівщині фіксують менше хворих на COVID-19, більше — на респіраторні захворювання

Новости Украины