Ленінський суд. Судили власника проросійського Телеграм-каналу . Фото: Суспільне Кропивницький
Ленінський районний суд Кропивницького виніс вирок уродженцю Запорізької області, якого обвинувачували у посяганні на територіальну цілісність України — позбавлення волі на чотири роки без конфіскації майна та звільнив від відбуття призначеного покарання з випробуванням на один рік і шість місяців.
Жителя Запоріжжя, який нині мешкає у Кропивницькому обвинувачують у тому, що під час воєнного стану створив проросійський Телеграм-канал, де закликав не визнавати державні кордони України, розповів прокурор Ігор Джавадян.
"Підозрюється у розповсюдженні матеріалів із закликами до вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України, порушення порядку встановленого Конституцією України".
Суддя Олена Лук’янова повідомила про публікації, які розміщував обвинувачуваний.
"Використовуючи створений акаунт з написом "Кіровоград-Новоросія" у месенджері Телеграм розмістив публікацію з текстом: "Історія входження республік Донбасу, Запорізької та Херсонської областей в склад РФ". І закінчується словами: "З 2019 року для жителів республік був спрощений процес отримання російського громадянства". Це автоматично надійшло як сповіщення всім користувачам месенджера".
Сказала, за висновком експерта, в них містяться заклики до зміни держкордонів України.
"Розмістив знімок з екрана мапи України з текстом, що починається словами "Чому Росія повинна обов’язково повернути Кіровоград і Кіровоградську область (історична назва Єлисаветград) у свій склад?". Та закінчується словами: "Захід почне видобувати та вивозити наш російський уран для своїх потреб, а цього допустити не можна".
Підозрюваний попрохав не показувати його обличчя та не називати прізвище. Сказав, Телеграм-канал видалив та шкодує про скоєне.
"Я займаюсь посередництвом у розробці сайтів, вирішив спробувати напрямок Телеграм-каналів. Продали мені канал, показали звідки брати інформацію, низка сайтів і інших Телеграм-каналів. Я робив пару місяців перепости. Набрати підписників, з метою, щоб продавати рекламу в каналі. Поставили питання, чи я власник-адміністратор, я сказав, що так".
Як пояснив прокурор, обвинувачуваному загрожувало від трьох до п’яти років позбавлення волі. Він підписав угоду про визнання винуватості, що скоротило судовий процес.
"Сторони узгодили та погоджуються на призначення покарання у виді позбавлення волі на чотири роки без конфіскації майна. Встановивши іспитовий строк, призначений судом".
Адвокат Сергій Шведов просив призначити найменший іспитовий строк, терміном на рік
Суддя ухвалила рішення: "Визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення за ч.1 ст.110 Кримінального Кодексу та призначити погоджене сторонами угоди покарання у виді позбавлення волі на чотири роки без конфіскації майна. На підставі статей 75, 76 ККУ звільнити від відбуття призначеного покарання з випробуванням на один рік і шість місяців".
За словами прокурора, якщо засуджений під час іспитового строку знову порушить закон, його можуть ув’язнити на чотири роки.