За інформацією: Суспільне Чернівці.
Вікторія Кравець — вимушена переселенка з Вугледару. Суспільне Чернівці
Зараз трикімнатна квартира, в якій жила сім'я, зруйнована через російські обстріли, а місто – окуповане. Вікторія продовжує дистанційно працювати у Вугледарській міськраді, а діти ходять у місцеві школу та дитсадок.
У селі Ширівці свій будинок сім'ї віддали місцеві жителі. Там є пічне та газове опалення, але через старі вікна та двері взимку було холодно. Міжнародна організація “MedAir” спільно з Управлінням верховного комісара ООН у справах біженців замінили у будинку п’ять вікон та троє дверей. Вікторія каже, власним коштом зробити це не змогла б.
"Тут дерев'яні вікна та підлога, які просвічуються. У дверях був постійний протяг, але тут малі діти. Нам поставили хороші вікна, недешеві. Багато що змінили. Краще, коли є можливість зберегти тепло, а не постійно нагрівати більше. Гадаю, так зекономимо трохи грошей з опаленням", – каже Вікторія.
Нове вікно у будинку, де живе вимушена переселенка Вікторія Кравець. Недобоївці, листопад 2024 року . Суспільне Чернівці
Як допомагають переселенцям
Проєкт передбачає заміну вікон та дверей у будинках, де живуть вимушені переселенці. Це стосується шести громад області. Найбільше – у Недобоївській громаді, де зараз ремонтують тридцять будинків. Для решти громад – наразі виготовляють вікна. Про це у коментарі Суспільному розповів інженер-будівельник міжнародної організації ”MedAir” Андрій Шкрибайло.
"Більшість категорій — це одинокі матері та люди старшого віку. Вікна замінюють у кімнатах, де вони проживають. Для цього отримуємо їхні згоди та згоди власників приміщень", – каже Шкрибайло.
Андрій Шкрибайло – інженер-будівельник міжнародної організації ”MedAir”. Суспільне Чернівці
Робітник замінює вікно у будинку, де живу Вікторія. Суспільне Чернівці
Проєкт спрямований на підготовку осель вимушених переселенців до зими. Раніше він запрацював у Тернопільській, Хмельницькій та Вінницькій областях, а цьогоріч – у Чернівецькій.
"Місцеві дуже гостинні й доброзичливі, тому вимушені переселенці тут залишаються. Люди дають їм безплатно дуже багато будинків, переселенці оплачують тільки комунальні послуги, але потребують невеличких ремонтів", – каже керівниця Регіонального офісу у місті Тернопіль філії “MedAir” в Україні Наталія Гоца.
Наталія Гоца – керівниця Регіонального офісу у місті Тернопіль філії “MedAir” в Україні. Суспільне Чернівці
За словами Гоци, наразі в області до зими готують 76 будинків. Проєкт загалом має бюджет у 6 мільйонів гривень. Завершити його мають до кінця листопада.
Читати ще
Читати ще
Стало відомо, коли почнуть реконструкцію житла для переселенців у громаді на Буковині
Читати ще
На Буковині планують облаштувати 900 місць, де постійно зможуть проживати вимушені переселенці: де саме
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]