Суспільне Черкаси
На Черкащині у 2023 році у порівняні з минулим, 2022-м, на 20 відсотків зменшилася кількість вакансій. Попит нині на лікарів, психологів, менеджерів, кухарів.
Нині актуальними є чотири тисячі вакансій проти десяти тисяч пропозицій минулоріч, розповіла Суспільному заступниця директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.
Тривалість пошуку роботи залежить від професії, пояснила Марина Сорокіна:
"Якщо звертається клієнт, який має непопулярну на ринку праці професію, то працевлаштування потребує певного часу, або, можливо, потрібно буде чомусь навчитись, перевчитись. Є професії, навчання за якими триває місяць, а є такі, що знадобиться три-чотири місяці".
Суспільне Черкаси
Із січня 2023 року на обліку обласного центру зайнятості перебували 17 тисяч людей зі статусом безробітного. Нині таких чотири тисячі, розповіла Марина Сорокіна. Серед них — юристи, страхувальники, держслужбовці. Попит мають спеціалісти інших професій.
"Це ті професії, які вимагають психологічного та фізичного відновлення — лікарі, психологи, ІТ-спеціалісти. Також нині є велика кількість вакансій для робітничих професій, наприклад, продавці, кухарі, токарі, слюсарі, мулярі. Крім того, мають попит менеджери, наприклад, менеджери з продажу", — пояснила фахівчиня.
Суспільне Черкаси
Валентина Куленко другий місяць працює в одній з черкаських музичних шкіл.
"Кожного дня чуєш музику. Сидиш на робочому місці і кожного дня — то бандура грає, то фортепіано, то ударні інструменти. Це дуже цікаво, живеш кожного дня з музикою", — розповіла вона.
Суспільне Черкаси
Нині пані Валентина – секретар навчальної частини, а до січня цього року працювала у Фонді держстрахування:
"Я головний спеціаліст по роботі зі страхувальниками, мені більше доводилось з паперами працювати. З першого січня пройшла реформа державного страхування — шляхом приєднання до Пенсійного фонду, тому деякі спеціалісти залишились без роботи".
Суспільне Черкаси
У червні вона стала на облік в центр зайнятості, написала резюме і вже у вересні влаштувалася на нову роботу.
У музичній школі, де нині працює Валентина Куленко, бракує викладачів, розповіла директорка закладу Алла Колесник:
"Такий настав час, що ми потребуємо кадрів: викладачів по класу скрипки, віолончелі, духових інструментів, баяна і акордеона".
Суспільне Черкаси
Та поки радіє, що нарешті знайшли секретаря навчальної частини:
"Тут певна специфіка роботи. Секретарів багато є, але якщо брати секретаря в навчальній частині загальноосвітньої школи і музичної, то це зовсім інше. Вона швидко увійшла в курс справ і все зрозуміла".
Нині пані Валентина на декретному місці, але, зазначила, готова працювати.