За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Рекрутинг у 105 бригаді. Суспільне Тернопіль
У 105-й окремій бригаді територіальної оборони ЗСУ окрім бойових посад є також вакансії в різні підрозділи на небойові: кухарів, діловодів, водіїв та інших. Про це під час брифінгу в Тернополі розповів начальник відділення рекрутингу бригади Валентин Бокач.
За словами Валентина Бокача, з грудня 2024 року у бригаді запрацювали відділення рекрутингу. На Тернопільщині вони діють в обласному центрі, Чорткові й Кременці.
Валентин Бокач. Суспільне Тернопіль
"Людина, яка хоче долучитися до війська, звертається до відділення рекрутингу. Ми їм підбираємо посаду, пропонуємо за їхніми навиками та вміннями. Здійснюємо супровід на всіх етапах: від визначення з посадою, проходження військово-лікарської комісії, проходження курсу базової загальної військової підготовки і уже до прибуття в підрозділ на обрану ними посаду. Весь процес розпочинається зі співбесіди з кандидатом, визначення їхніх навиків і вмінь із подальшою посадою", — розповів начальник відділення рекрутингу 105-ї бригади.
За його словами, у війську є чимало посад, що потребують навиків і вмінь із цивільного життя:
"Складається хибна думка, що у війську потрібно лише штурмувати посадки і мати досить високу фізичну підготовку. Це не так. Потрібні також водії, медики, бухгалтери, діловоди, кухарі".
Старша офіцерка відділення підготовки штабу 105-ї бригади Юлія Купчик розказала, що в бригаді є два курси підготовки: загальновійськова, тривалістю 45 днів, та фахова. За її словами, фахова підготовка також може відбуватись і за кордоном — в Італії, Іспанії, Сполученому Королівстві й Данії.
Юлія Купчик. Суспільне Тернопіль
"Загальновійськова підготовка є обов'язковою підготовкою для людей, які стали нашими військовослужбовцями. Їх направляють в навчальний центр. Ця підготовка включає вогневу, тактичну, домедичну, щоб людина ознайомилась. Наприклад, якщо по вогневій, то з загальними видами озброєння, порядком їх володіння. Якщо це тактика — це порядок пересування на різних видах місцевості. А також надання медичної допомоги в бою, як собі, так і своєму побратиму чи товаришу.
Також у нас є фахова підготовка, яка проходить місяць-півтора, залежно від напрямку та займаної посади. Після цього 14 днів триває курс адаптації військовослужбовців. Він також обов'язковий, щоб людина могла адаптуватися до колективу, до якого вона прийшла.", — розповіла старша офіцерка.
Під час брифінгу. Суспільне Тернопіль
Також бригада надає соціальний супровід для родин військовослужбовців, а саме психологічну та медичну допомогу, розповіла офіцерка відділу цивільно-військового співробітництва Людмила Гузар.