Повторно забруднена вода може не дійти до Чернігова: в екоінспекції розповіли про стан Десни та Сейму в області

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Річка Десна в мікрорайоні Бобровиця у Чернігові 11 вересня 2024 року . Суспільне Чернігів

Станом на 30 вересня, після повторного забруднення Сейму та Десни на Чернігівщині, ситуація нормалізується, а стан води у річках покращується.

Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник Державної екологічної інспекції в області Сергій Жук.

За його словами, наразі забруднення Десни зафіксували в районі сіл Максаки та Ушня, що в Менській громаді.

"Але візуально воно майже не спостерігається, його визначити можна тільки за аналізами. Показник хімічного споживання кисню (далі ХСК, — ред.) в Десні в районі цих сіл становить 30-40 мг/м3 при нормі 30 мг/м3. Навіть, якщо забруднена вода дійде до Чернігова, люди цього не відчують", — сказав Сергій Жук.

Він додав, що вихідними також "вирівнялася" ситуація в Батуринській громаді.

"Вода набула природного кольору й немає запаху. Показник розчинного кисню в нормі. Можна сказати, що в Чернігівську область забруднена вода вже не надходить понад два дні".

Щодо замору риби, каже Сергій Жук, то його вже немає ніде.

Нагадаємо, що про повторне забруднення в річці Сейм на Сумщині стало відомо 17 вересня. За інформацією Сумської ОВА мор риби у річці пов'язаний із забрудненням води органічними речовинами.

22 вересня повторне забруднення річки Сейм досягло Чернігівщини в районі Батуринської громади. Спостерігається нове погіршення якості води, але очікується, що воно буде не настільки критичне, як попереднє.

Що відомо про забруднення річок Сейм та Десна на Чернігівщині

Вперше про забруднення Сейму на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.

28 серпня забруднена вода з річки Сейм вже дійшла до Десни поблизу села Велике Устя, що у Сосницькій громаді.

9 вересня мертва риба з'явилася у Десні в межах Чернігова. Після цього за два дні з річки в межах міста зібрали сім тонн такої риби.

За результатами проб води у річках Сейм та Десна, які відбирали 10 вересня, зафіксували забруднення органічного характеру. Воно, як повідомляло Міндовкілля, 14 серпня потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в селищі Тьоткіно Курської області РФ.

Станом на 11 вересня сума збитків довкіллю через забруднення річок Сейм та Десна (в межах Чернігівської та Сумської областей) склала понад 405 мільйонів гривень.

Станом на 22 вересня, за інформацією Міндовкілля, вода в Десні посвітлішала, з’являються живі водні біоресурси. На дні осад темного кольору, неприємний запах та замору риби не спостерігають.

За інформацією Державної екологічної інспекції (станом на 25 вересня, — ред.), внаслідок першого забруднення, водойм в області, яке пов'язане зі скидами цукрової патоки з Тьоткінського цукрового заводу, сума збитків, завдана довкіллю, становить 338 мільйонів 16 тисяч 551 гривня. Загалом з 26 серпня по 24 вересня з річок Сейм та Десна на Чернігівщині зібрали 28 тисяч 137 кілограмів мертвої риби.

Читати ще

Читати ще Майже 30 тонн мертвої риби. Яка сума збитків довкіллю через забруднення річок на Чернігівщині — оцінка екологів

Читати ще Вода в річках Десна та Сейм буде чистою через 2-3 тижні, — Держводагентство

Читати ще Як цукрова патока могла вбити рибу в Десні та Сеймі на Чернігівщині? Пояснив професор університету Фукусіми

Новости Украины