За інформацією: Суспільне Чернівці.
Чернівчанка Інна Іщенко під час занять із сином Сашком. Суспільне Чернівці
Через пандемію COVID-19 Інна переважно займалася з сином вдома й онлайн консультувалася з реабілітологом. Заняття проводила щоденно по годині чи дві – для цього купила м'яке покриття, мати та обладнання для психомоторного розвитку. Також їздила на інтенсиви з фахівцями та додатково відвідувала логопеда й нейропсихолога.
"Я читала багато літератури, їздила на навчання й маю сертифікати. Я не проти будь-яких шляхів лікування дітей із таким діагнозом, але обрала шлях повільний – де ми працюємо з тілом, щоб стимулювати роботу мозку. За чотири роки роботи із Сашком не було жодного "відкату". Ми поступово, але впевнено йдемо до нашої мети", – каже Інна.
Чернівчанка Інна Іщенко під час занять із сином Сашком. Суспільне Чернівці
"Радіємо елементарним речам"
Коли Сашко освоював одні вправи, їх або ускладнювали або замінювали на нові. Інна каже, результат роботи помітили за рік. Наприклад, якщо раніше хлопчик не розумів, коли до нього звертаються, то зараз самостійно може справлятися з побутовими справами: їсти, взуватися, набирати воду з кулера.
Сашко самостійно набирає воду з кулера. Суспільне Чернівці
"Ми радіємо елементарним речам, які для загалу можуть бути повсякденними. Так після одного з інтенсивів Сашко гуляв в саду й приніс яблуко. Він розрізнив, де гарне яблуко, а де погане, й приніс мені його почистити", – каже жінка.
За словами Інни, Сашко любить активні заняття та допомагати мамі у побуті. Наприклад, перебувати на кухні, коли мати готує.
Сашко допомагає мамі на кухні. Суспільне Чернівці
Також чотири роки тому Інна із сином зійшли на Говерлу – разом із ними були ще 40 дітей з аутизмом, й це сходження визнали національним рекордом. Ще один рекорд України встановили під час сплаву річкою Чорний Черемош.
Інна разом із сином на Говерлі. instagram.com/inka_tattoo
Інна разом із сином під час сплаву річкою Чорний Черемош. instagram.com/inka_tattoo/
Зараз Інна ділиться своїм досвідом з іншими батьками, які виховують дітей з аутизмом. Зокрема, у себе вдома безплатно займається з дітьми за методикою реабілітолога.
"Спершу я переживала й нервувала, як дитина мене сприйме. Також батьки були присутніми й потрібно пояснити їм, залучити батьків в роботу, бо вони краще знають дитину – тоді й результати кращі", – каже Інна.
Незабаром у Чернівцях відкриють спеціалізований центр, де працюватимуть фахівці із дітьми з аутизмом. Там працюватиме й Інна.
Читати ще
Читати ще
«Діти мають іграшки – їм потрібні обійми». Як волонтерка доглядає важкохворих дітей у «Місті Добра» в Чернівцях
Читати ще
У 2024 році на Буковині народилось на понад тисячу дітей менше, ніж торік
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]