Працюють з ліхтарями та готують їжу о 4 ранку: у Чернігові через відключення світла кухарі садків йдуть на роботу вночі

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Галина Коршунова, шеф-кухарка дитсадка №1. Суспільне Чернігів"Йдемо пішки, транспорт не ходить о 4 ранку. А за дві години треба приготувати сніданок. Дівчата йдуть. О 4 годині вони вже на роботі. Оце так готують сніданок, щоб дітки прийшли та поїли".

На кухні у садочку позмінно працюють шестеро людей. За словами Галини Коршунової, попри відключення меню в садочку не змінювали.

Працівниці кухні дитячого садка. Суспільне Чернігів

У Чернігові двоє закладів дошкільної освіти оснащені сонячними панелями. Садок №1 один з них.

Як розповів начальник міського управління освіти Василь Білогура, потужність панелей – приблизно 25 кВт. Їхня вартість склала близько 35 тисяч доларів. Пояснює: це допомога від партнерів.

Василь Білогура, начальник міського управління освіти. Суспільне Чернігів"При обговоренні цього питання і при прийнятті рішення донором про надання допомоги, звісно, висуваються і певні умови, на що саме може бути направлена ця допомога. В першу чергу, у закладах освіти це питання забезпечення укриттів".

За словами Білогури, у садочку №1 при відключенні електрики завдяки сонячним панелям світло є у кімнатах, де перебувають діти. Але на інше потужностей не вистачає.

Чернігівський дитячий садок №1. Суспільне Чернігів

У садочку №59, згідно з графіком погодинних відключень, двічі на тиждень немає світла коли на вулиці вже темно.

Завідувачка закладу Ніна Сластьон розповідає, що заклад має два генератори. Один обслуговує укриття, інший – потреби садочка. Тут кухарі також приходять вночі, щоб приготувати їжу дітям. Потужностей генератора вистачає, щоб мінімально забезпечити роботу кухні.

Приміщення дитсадка №59 без світла. Суспільне Чернігів

Під час відключень вихователька Катерина Гурська проводить заняття з дітьми під ліхтариком та лампою, яку допомогли придбати батьки.

"Зазвичай ми граємо в ігри, в театр тіней. Потім люблять підсвічувати ліхтариком у грі «Хто сховався під листочком». Повторюємо пісні, вірші".

Катерина Гурська, вихователька дитсадка №59 та діти. Суспільне Чернігів

Василь Білогура каже, що на сьогодні завдяки донорам всі садочки Чернігова забезпечені генераторами та ліхтариками. Але в першу чергу, вони також призначенні для укриттів.

Генератор. Суспільне Чернігів

Потужності цих генераторів не можуть забезпечити роботу кухонь, каже Василь Білогура. Пояснює: встановити в садочках міста потужніші джерела живлення, які повністю покриють потреби закладу, немає можливості. Це не лише дорого, але й проблематично в обслуговуванні.

"Де знайти людину з відповідними допусками, хто його буде обслуговувати. А далі – де з генераторами такої великої потужності поставити поряд місткості для пального і скільки його потрібно для забезпечення. І це вже тоді у нас перетвориться садочок на такий об'єкт підвищеної небезпеки".

У лютому 2022 року пошкодження різного ступеня зазнали 37 закладів дошкільної освіти, говорить Білогура. На сьогодні, у Чернігові працює 42 дитячих садочки з 52. Орієнтована кількість дітей, яка відвідує садочки міста цьогоріч, – майже 6,5 тисяч.

Читати ще

Читати ще

Продукти закопують у сніг, а їх їдять собаки: як живуть без електрики жителі Костобоброва, що за 1 км від кордону з РФ

Новости Украины