За інформацією: Суспільне Чернівці.
Черга людей на деокупованій території, які очікують на медичну допомогу і отримання медикаментів. Альона Романова
Складнощі під час відряджень
На деокупованих територіях люди часто не мають доступу до лікарень. Тому волонтери організовують мобільні медичні пункти. Іноді доводиться приймати пацієнтів у приміщеннях, де температура не перевищує 5° тепла.
Зруйновані будинки на деокупованих територіях. Альона Романова
Також важко дістатися до пацієнтів. Альона каже, що дорога може тривати дві і більше годин. Через те, що дороги зруйновані або заміновані, вони повинні рухатися або дуже швидко, або дуже повільно.
Доводиться працювати в бронежилетах, бо працюють вони від 7 до 13 кілометрів до лінії фронту.
"Уже звикли до вибухів і навіть жартуємо: якщо їх не чути — це погано", — розповідає неврологиня.
Планує видати книгу про людей з деокупованих територій
Під час поїздок Альона не лише надає допомогу, а й документує історії місцевих жителів. Одне з таких місць — Олександрівка на Херсонщині. Збереглось фото будинку, сім’я якого намагалася евакуюватися, але не змогла — люди загинули.
Будинок у Херсонській області, в якому жила сім’я, яка намагалася евакуюватися, але не встигла. Альона Романова
В Олександрівці вона бачила покинуті домівки і тварин, які залишилися без господарів. Альона розповіла про 87-річну бабусю, яка врятувала сотню собак і котів, а також домашню худобу, яку інші змушені були залишити.
"Коли мене питають, чому я продовжую туди їздити, я просто хочу показати фото людей, які залишаються там, і яким крім мене більше нема до кого звернутися. Вони — моя мотивація", — розповідає жінка.
Бабусі, які залишаються на деокупованих територіях. Альона Романова
На своєму телефоні Альона зберігає фотозвіти про місця та людей, кому вдалося допомогти під час поїздок. Також підтримує звʼязок з пацієнтами. Планує видати книгу, в якій розповість про тих, кого зустріла під час цих поїздок.
Фотозвіт людей, яким неврологиня доставила медикаменти. Альона Романова
Читати ще
Читати ще «Працюємо з тілом, щоб стимулювати мозок»: історія чернівчанки, яка допомагає дітям з аутизмом
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]