За інформацією: Суспільне Чернігів.
Кущі лохини на території ферми у Богдана Демирського. Суспільне Чернігів
Шість років тому чоловік вирішив спробувати виростити лохину. На відміну від малини вона потребувала меншої кількості обробок.
Чоловік розповів, що саджанці лохини коштують дорого. Наприклад, у 2019 році, щоб засадити гектар землі, необхідно було витратити близько 10 тисяч доларів. Тож Богдан вирішив купити кілька десятків саджанців трьох сортів та виростити сад самостійно. Робить це за такою схемою: перший рік вирощує їх в однолітрових пакетах, другий — в п'ятилітрових, а далі — у пакетах на 50 літрів.
Кущі лохини на території ферми у Богдана Демирського. Суспільне Чернігів
Зі слів фермера, лохина потребує багато вологи. Тому він облаштував систему крапельного поливу зі свердловини.
"Якщо немає крапельного поливу — ягоди не буде та і кущик сам не виживе. У посадковій траншеї там дещо простіше, бо корінь перебуває у ґрунті, а зверху накритий сосновою хвоєю — 10 сантиметрів. Вона прикриває коріння і волога там зберігається".
Система поливу на території ферми у Богдана Демирського. Суспільне Чернігів
Найскладніше було у період блекаутів, каже Богдан. Тоді йому довелося купити бензогенератор.
Також він розповів, що клімат на Чернігівщини є відповідним для вирощування лохини. Здебільшого її вирощують в Північній Америці та Канаді, де схожі погодні умови.
Виростити ягоди не складно, розповів фермер, головне — їх продати. Зараз переважно отримує замовлення в Інтернеті.
Богдан Демирський на своїй фермі. Суспільне Чернігів
Коли він починав займатися лохиною, ягода коштувала 250 гривень за кілограм, а поки виростив сад, ціна впала до 150. Таку ж ціну на ринку він прогнозує і цього сезону. З його слів, дохід поки що невеликий, але полишати справу не планує.
Читати ще
Читати ще
Аномальна зима: як температура повітря впливає на врожай на Чернігівщині