Президентка Словенії Наташа Пірс Мусар на Центральному вокзалі. Київ, 28 червня 2024 року. Nataša Pirc Musar/X
Президентка Словенії Наташа Пірц Мусар прибула до Києва на запрошення українського колеги Володимира Зеленського. Під час візиту, зокрема, планується підписати двосторонню безпекову угоду.
Про це повідомляє RTV SLO.
"Метою візиту президента, який триватиме до суботи (29 червня — ред.), є підтвердження відданості Словенії політиці територіальної цілісності України, але водночас це також буде можливість зміцнити серйозний політичний діалог і поглибити двосторонні відносини", — йдеться в повідомленні.
Разом з Володимиром Зеленським Наташа Пірц Мусар вшанувала загиблих українських військових біля Стіни пам'яті
Також Наташа Пірц Мусар відвідала Бучу, яка була окупована російською армією у 2022 році. Словенська президентка побувала біля меморіалу у пам'ять про всіх місцевих жителів, які загинули під час окупації.
Президентка Словенії Наташа Пірс Мусар біля Меморіалу в пам’ять про загиблих під час окупації жителів Бучі. 28 червня 2024 року. Nataša Pirc Musar/X
"Я також зустрівся з мером Бучі Анатолієм Федоруком та Андрієм Галавіним — священиком Андріївської церкви, який був свідком розкриття масового поховання, а потім подбав про те, щоб жертви були належним чином поховані. Я була глибоко зворушена трагічними історіями жителів Бучі", — написала Пірц Мусар у соцмережі X.
Раніше повідомлялося, що Наташа Пірц Мусар відвідає Київ, щоб підписати з Україною двосторонню безпекову угоду. За її словами, це буде угода, яку з Україною підписали інші країни, які бажають допомогти країні на тлі російського вторгнення.
З ким Україна підписала безпекові угоди
Наразі Україна підписала безпекові угоди з 17-ма країнами та готується підписати такий самий документ ще з десятьма країнами.
Першу таку угоду Україна 12 січня 2024 року підписала зі Сполученим Королівством. 16 лютого президент Зеленський підписав наступні дві угоди про гарантії безпеки для України з Німеччиною та Францією. 23 лютого Україна та Данія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між державами. 24 лютого 2024 року Україна уклала двосторонні безпекові угоди з Італією та Канадою. 1 березня Україна та Нідерланди підписали в Харкові двосторонню безпекову угоду. 3 квітня була підписана угода із Фінляндією. 11 квітня безпекову угоду підписали Україна і Латвія. 27 травня подібний документ підписано з Іспанією, а 28 травня — з Бельгією. Португалія стала 12-ю державою, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду. 31 травня Україна уклала безпекові угоди з трьома країнами — Швецією, Норвегією та Ісландією.
13 червня на полях саміт G7 президенти України і США Володимир Зеленський і Джо Байден підписали двосторонню безпекову угоду. Того ж дня Україна підписала безпекову угоду з Японією.
Топ дня
У Києві та області високий рівень пожежної небезпеки – Укргідрометцентр 28 червня, 18:58
Енергетики оприлюднили графіки вимкнень електрики у Києві та області на 29 червня 28 червня, 18:33
На енергооб’єкті в Києві сталася пожежа 27 червня, 19:02
Понад пів сотні будинків, укриття та амбулаторія: на Київщині будують житловий комплекс для ветеранів 27 червня, 14:29
«Гривня, яка перетворюється на кулю»: у Києві відбулося спецпогашення марки «Податки. Армія. Перемога» 27 червня, 14:09
Вибір редакції
Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану
Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ
Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно
У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками