«Приймали людей там, де немає лікарів». Лікарка з Буковини розповіла, як допомагала людям на сході

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Пацієнти, яких лікували на Донеччині. Фото: Тетяна Дронь

Лікарка з Чернівецької області Тетяна Дронь надавала допомогу людям на прифронтових та деокупованих територіях. Пацієнтів приймала в амбулаторії та непристосованих приміщеннях, де лікарні зруйновані обстрілами. Дронь розповіла Суспільному, якої допомоги потребують місцеві за 50 кілометрів від окупованої території та чому є потреба у допомозі лікарів з усієї України.

Тетяна поїхала лікувати жителів Донеччини з волонтерською організацією лікарів Frida UkraineУкраїнсько-ізраїльська місія Frida — екстрена та медична допомога незахищеним категоріям мирним українцям.. Це рішення вона прийняла торік у грудні, коли побачила відео знайомої лікарки, яка повернулась з Херсону. Тоді записалась в організацію як волонтерка.

"Я поїхала на Донеччину в березні. Можна було поїхати лише на два дні у вихідні, бо у лікарів-волонтерів є основна робота в медзакладах. За два дні наша бригада прийняла більш як 200 людей", — каже Тетяна.

Бригада медиків, яка лікувала людей на Донеччині. Фото: Тетяна Дронь

Тетяна їхала з бригадою з 30 медиків. Серед них були хірург, гінеколог, окуліст та лор. З собою вони везли портативний УЗД-апарат, ЕКГ та ліки. Першого дня лікарі приймали людей у місті Святогірськ, наступного — в селах Маяки та Хрестище. Місцеві медики здебільшого виїхали, а найближча лікарня, яка працює, — за 50 кілометрів у Краматорську.

"У Святогірську в амбулаторії була медсестра, лікар приїжджає раз в місяць. А у Хрестищі ми приймали людей у звичайній будівлі, схожій на селищну раду, бо там зруйнована амбулаторія, медперсоналу там не було", — розповідає лікарка.

Пошкоджена амбулаторія в Святогірську. Фото: Тетяна Дронь

За словами Тетяни, здебільшого зверталися люди, які мають хронічні захворювання, наприклад, хвороби серця чи цукровий діабет, а також ті, які пережили стрес. Тетяна приймала 30-40 людей в день.

"До нас не звертались люди, які мають поранення, але багато з постстресовим розладом і в стані тривожності. Вони чули вибухи, не мали ліків", — каже Тетяна.

Тетяна оглядає пацієнта. Фото: Тетяна Дронь

Пацієнти, яких лікували на Донеччині. Фото: Тетяна Дронь

Пацієнти, яких лікували на Донеччині. Фото: Тетяна Дронь

До кінця квітня Тетяна планує наступну поїздку на схід.

Новости Украины