Примхлива весна: бджолярі розповіли, чи буде Черкащина з медом

Суспільне Черкаси

Примхлива погода навесні завдала бджолам найбільшої шкоди, хоч перезимували комахи добре. Зі слів пасічника Сергія Кожемяка із Золотоніщини, перепади температури подекуди спричинили загибель комах. А ще нині бракує нектару.

Пасічник із 30-річним стажем Сергій розповів, що нектару в стільниках замало, хоч дерева рясно квітнуть.

"Видно в природі холодні ще ночі, бо я дивлюся крайці рамки мають бути залиті нектаром, але немає, але якщо струснути, то він трохи є, але це порівняно небагато", – сказав пасічник Сергій Кожемяко.

Чоловік пояснив, що ситуацію врятує підгодівля бджіл. Він пригощає їх торішнім медом.

"Їм харчуватися потрібно, тому що в них багато діток, розплоду, їх треба чимось годувати, і це буде їм харчова рамка. Тут мед навіть закристалізувався, він ось з крупинками", – сказав пасічник Сергій Кожемяко.

Суспільне Черкаси

Пасічник в обійсті має 20 вуликів та дуплянку із берези.

"Це мені мій колега зробив із дверима, ми заселили в тому році сюди сім’ю, посади роя, відчиняються отакі дверцята, і он там простір де вони будуть жити, а зверху он гніздо їхнє", — сказав пасічник.

Навесні важливо ретельно оглянути бджолині родини та обов’язково знайти у вулику матку.

"Молоденька, активна матка. Її завдання – відкладати личинки для того, щоб бджолосім’я росла. Чим більше бджілок, тим більше меду".

Суспільне Черкаси

Зима минула для комах добре, а от примхлива весна додала клопоту, пояснив пасічник.

"Бджоли перезимували можна сказати добре, відхід, може, і був невеличкий, але це так, хворі може деякі, а весна трошки налякала, тому що бджоли вже почали літати, а три-чотири дні було холодних, вони вже почали розвиватися, потрібно було більшу кількість корму, і були випадки, у моїх знайомих, що пропадали сім’ї навіть весною, після вдалої зимівлі", – розповів пан Сергій.

Через це одну родину бджіл цієї весни втратив пасічник Юрій Кримчак.

"Будемо подивлятися, що робить, проти природи ми не підемо, як має бути, так і буде", – сказав Кримчак.

Пасічник теж помітив, що бджолам бракує нектару.

"Кормову базу доведеться додавати, погода не дала", – сказав пасічник.

Перепад температури повітря та водопілля і справді вплинули на комах, пояснює адміністратор обласної спілки пасічників Ігор Тарануха.

"Виникають проблеми. Коли є повернення холоду і сім’ї вже розпалися з клубів, і на жаль буває загибель бджіл. Утім загалом це не є критичною проблемою", – додав Ігор Тарануха.

Не зважаючи на усі труднощі, пасічники цьогоріч очікують добрий урожай. При цьому сподіваються на високу вартість меду.

"Кожен пасічник вкладає дуже багато сил і це нелегкий труд біля них знаходиться, а реалізації меду немає", – розповів Юрій Кримчак.

Суспільне Черкаси

"У нас зимою мед приймали по 65-50 гривень гуртом, зараз ціна за кілограм, щоб гуртом здати – 50 гривень, ну це для пасічників відчутні втрати", – пояснив Сергій Кожемяко.

Повне відео

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело

Новости Украины