За інформацією: Суспільне Чернігів.
Наталія Острянська. Суспільне Чернігів
Начальник служби водопровідних мереж КП "Чернігівводоканал" Ігор Грищенко каже:
"З 28 серпня ми почали відбирати проби води, відбирали як на території міста Чернігова, так і виїжджали в те місце, де впадає річка Сейм у річку Десна".
Ігор Грищенко. Суспільне Чернігів
Нагадаємо, про забруднення Сейму на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. За даними Держагентства з меліорації та рибного господарства України, брудна вода прийшла з Курської області РФ, де тривають бойові дії. За повідомленням агентства, невідомі відходи у Сейм скинули російські військові. Ця річка є притокою Десни, тому за якістю води слідкують і тут.
"Візуально вода виглядає поки що чистою. Тобто, можливо, великої зміни концентрації і не відбулося, але все одно на це потрібні певні прилади. За попередніми показниками було незначне підвищення концентрації хімічного споживання кисню, що свідчить про збільшення у воді органічного забруднення", — говорить начальниця хіміко-бактеріологічної лабораторії з контролю стічних вод Ірина Боровик.
Ірина Боровик. Суспільне Чернігів
Відібрані проби води везуть до хіміко-бактеріологічної лабораторії неподалік Чернігова. Для отримання результатів необхідно дві години.
"Ми тут визначаємо азот амонійний, нітрити, нітрати, фосфати, хлориди, сульфати, також багато інших речовин", — каже Ірина Боровик.
За її словами, вранці 2 вересня концентрація розчиненого кисню була 5,8 мг/дм³.
"Вдень концентрація залишилася незмінною, 5,8 – це в пробі, яка була відібрана нашим пробовідбірником на поверхні водойми. Все входить в діапазон нормативу, концентрація розчиненого кисню у водоймах повинна бути не менше 4 мг/дм³", — пояснює начальниця хіміко-бактеріологічної лабораторії з контролю стічних вод .
Лаборантка проводить аналіз проб води у лабораторії. Суспільне Чернігів
Ірина Боровик говорить: якщо показник розчиненого кисню почне різко падати – у річці гинутиме риба.
Як показало дослідження проб, відібраних пообіді 2 вересня, у Десні збільшується концентрація хімічного споживання кисню. А це означає, що якість води поступово погіршується.
"Хочу попередити людей, що місто Чернігів не споживає воду з річки Десна. Вода у нас як бралася з артезіанських свердловин, так і береться", — каже Ігор Грищенко.
Читати ще
Читати ще Зібрали 6 тонн мертвої риби: на Чернігівщині ліквідовують наслідки забруднення річок
Читати ще Забруднена вода з Сейму по руслу Десни дійшла до села Ушня: які проводять роботи з утилізації мертвої риби
Читати ще Що таке амоній, який виявили в Сеймі, та чому від його впливу гине риба й тварини, — пояснення науковиці