Садиба Дмитрієва у Києві. Київська міська прокуратура
Київська міська прокуратура просить суд розірвати інвестиційний договір на реконструкцію будинків по вул. Хорива, 2. Це потрібно зробити, щоб зберегти пам'ятку — Садибу Дмитрієва.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
Правоохоронці встановили, що у 2010 році комунальне підприємство, яке діяло за дорученням Подільської районної ради та приватна компанія уклали інвестиційний договір. Йшлося про будівництво об'єкту нерухомості та реконструкцію 8 будинків по вул. Хорива, 2-А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З. Загальна площа: майже 3110 кв.м. Будівлі ще у 2007-2009 роках перебували в аварійному, непридатному для проживання стані.
"Однак, частина вказаних будівель у 2014 році отримала статус пам'яток архітектури місцевого значення, а відтак проведення їх реконструкції заборонено законодавством. Унікальність цієї пам'ятки пов'язана з тим, що кожен з будинків був побудований у різний час починаючи з 30-х років ХІХ сторіччя і закінчуючи 1897 роком, що дає змогу відстежувати та досліджувати еволюцію архітектури київського Подолу в позаминулому сторіччі", — йдеться у повідомленні.
Також правоохоронці з'ясували, що станом на даний час, тобто протягом майже 14 років з моменту укладення договору, підприємство навіть не розпочало виконувати умови інвестиційного проекту щодо реконструкції/реставрації цих об’єктів комунального майна.
Наразі будівлі, які мають особливу культурну цінність, перебувають у незадовільному стані — зі зруйнованими та демонтованими дахами, розібраними частинами перекриттів, частково відсутніми вікнами та дверима. Вони входять до садиби ХІХ сторіччя, яка свого часу належала київському купцеві другої гільдії Івану Миколайовичу Дмитрієву.
Аби захистити інтереси держави, Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про розірвання зазначеного інвестиційного договору.
Раніше повідомлялося, що КМДА спільно з експертами напрацьовує законодавчі ініціативи для посилення відповідальності за руйнування пам'яток. Наразі Департамент охорони культурної спадщини розробляє міську цільову програму на 2025-2027 роки, аби захистити пам'ятки в умовах війни.
Однією з пріоритетних задач для столиці називають збереження Гостинного двору. Через брак держфінансування протиаварійні роботи були зупинені, тож нині пам'ятка руйнується. Київ просить Мінкульт передати об'єкт в управління громади.
Протягом минулого року в Києві розробили та уклали охоронні договори на 170 об'єктів культурної спадщини. За 2023 рік фахівці профільного департаменту обстежили 346 об'єктів культурної спадщини. Зокрема, вручили 95 приписів щодо усунення виявлених порушень власникам будівель.
Читати ще
Читати ще До Державного реєстру нерухомих пам’яток України увійшли 8 археологічних об’єктів Києва
Читати ще Три історичні будівлі у Києві внесуть до Державного реєстру нерухомих пам’яток
Топ дня
У Києві створили комісію з погодження ескізів та розміщення муралів 24 червня, 19:56
Розстріли на Євромайдані: суд відклав підготовче засідання у справі проти Януковича та його соратників 24 червня, 15:46
Набір на курси машиністів метро в Києві: половина охочих керувати потягами підземки — жінки Доповнено 24 червня, 15:07
Відключення світла 24 червня: для жителів Київщини діють оновлені графіки 24 червня, 09:28
«Це як крапля в морі, але все, що ми можемо зробити, робимо»: у Києві відбулася акція в підтримку військовополонених 23 червня, 17:32
Вибір редакції
Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану
Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ
Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно
У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками