За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Суспільне Хмельницький
Кабінети психологічної допомоги працюють на базі амбулаторії сімейної медицини. Психологиня Майя Чернова розповідає: кабінети відкриті на базі Хмельницького центру первинної медико-санітарної допомоги згідно з грантовим проєктом "Підтримка надання соціальних, психологічних та медичних послуг вразливим верствам населення, включаючи ВПО" за підтримки проєкту USAID "Підтримка реформи охорони здоров’я".
Як відбувається сеанс, Суспільне дізнавалося.
На прийомі у психологині Майї Чернової відвідувачка виконує вправи на дихання, потім — розслаблення. Психологиня проводить сеанс: "Ми беремо наші ручки і торкаємось легенько голови. При цьому ми згадуємо про себе і даруємо для себе приємні думки спокою, тепла, любові. Далі кладемо одну руку на груди, а другу на живіт, і глибоко вдихаємо – повільно видихаємо. Далі руками як метелики простукуємо себе легенько".
Далі — робота з метафоричними картами, які працюють з підсвідомістю, розповідає Майя Чернова. Для цього, каже, відвідувач має сформулювати своє бажання і витягти карту.
— Що бачите?
— Нічний пейзаж.
— Які відчуття виникають?
— Більше асоціації з закінченням дня робочого. Хочеться додому, до дітей, спокою.
— Часто відчуваєте цей спокій?
— Ні, не часто, але хочеться.
Кабінетів психологічної допомоги — два, розповідає Майя Чернова. Вони працюють у амбулаторіях сімейної медицини. В середньому за місяць тут відбувається до 65 консультацій та приймають більше 20 клієнтів. Один відвідувач може пройти до шести занять і більше.
"Нині ми працюємо із вразливими категоріями населення: це і внутрішньо переміщені особи, це люди, які потерпіли від війни, від військових дій. І саме от почуття підвищеного рівня тривожності — це основний запит: панічні атаки, я себе не так почуваю, я не можу спати, в мене немає апетиту, або я, навпаки, багато їм, я не знаю, як мені, що мені робити з моїм рівнем тривожності, я дуже хвилююся, я не можу чути, коли є запуск сирен, коли я був свідком якихось військових подій. Наше завдання основне – навчити людей справлятися з цим самостійно.
За її словами, найкращий спосіб заспокоїтися – чути себе та відчути свої бажання: "Насправді, коли найголовніші наші фізіологічні потреби забезпечені, ми тоді спокійні, коли ми знаємо, де ми будемо спати, коли ми знаємо, що ми будемо їсти, коли в нас є вода, і коли нам не тривожно — оце все в комплексі дає відчуття безпеки. Для нас тоді добре, коли ми в безпеці. Кожен для себе визначає, що для нього є безпекою. Потрібно також
За допомогою до психолога Олена звернулася вперше. Після виконаних вправ, розповідає, почувається краще: "Я прийшла з тривогою, але тривога під час вправ в мене набагато понизилася. Відчувається спокій. Ось ці карти, які ми розглядали, також відповіли на мої запитання, які я в собі маю. І я вже знаю вирішення цієї проблеми, яку я маю. Спокійніше стало, буду виконувати вправи, які ми попередньо робили".