Рада підтримала часткове розкриття інформації про оборонні закупівлі


Рада підтримала часткове розкриття інформації про оборонні закупівлі

Фото: пресслужба Слуги народу/Facebook

Депутати Верховної Ради 264 голосами підтримали у другому читанні законопроєкт №8381 про прозорість в оборонних закупівлях. Документ дозволяє частково розкривати інформацію щодо використання бюджетних коштів на придбання продовольства, взуття та іншого побутового забезпечення для українських військових, повідомляється на парламентському порталі.

Документ встановлює зобов’язання Міністерства оборони звітувати про закупівлю від 200 000 грн для товарів та послуг та від 1,5 млн грн для послуг оборонного призначення.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Законопроєкт окремо передбачає деталізовану форму звіту щодо закупівлі продовольства, щоб не було плутанини з метриками.

«Верховна Рада оперативно відреагувала на проблемну ситуацію із закупівлями харчування для військових. У першому читанні законопроєкт №8381 був ухвалений за два тижні після реєстрації. Буквально за місяць ми впоралися з документом. Він про прозорість оборонних закупівель, крім закупівель зброї, які мають залишатися секретними», – прокоментувала народна депутатка, голова парламентського комітету із запобігання корупції Анастасія Радіна.

За її словами, публічною буде інформація про ціну товару за одиницю, а не весь контракт, оскільки він може містити певну сенситивну інформацію, яка має залишатися закритою з міркувань безпеки.

«Буде оприлюднена інформація про ціну одиниці закупленого товару не лише майбутніх контрактів, а й тих, які укладалися протягом року повномасштабної війни. Також у законопроєкті міститься норма, що парламентський комітет з питань нацбезпеки, оборони та розвідки може отримати будь-який контракт, навіть секретний, та переглянути його», – додала народна депутатка.

Ухвалені норми збільшать прозорість, а маніпуляції у сфері закупівель для військових стануть надзвичайно складними. Крім того, депутати продовжують роботу над тим, щоб загалом змінити систему закупівель для військ та зробити її більш конкурентною, резюмувала Радіна.

  • 21 січня ZN.ua повідомило, що Міноборони закуповує продукти для військових нібито у кілька разів дорожче, ніж у столичних магазинах. Міноборони назвало статтю маніпулятивною, але 24 січня уряд звільнив заступника міністра з тилового забезпечення В’ячеслава Шаповалова.
  • 25 січня стало відомо про звільнення директора департаменту закупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького.
  • Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що після скандалу збирається реформувати систему харчування в армії.

Читайте також: Яйце по 17 грн. Як працюють оборонні закупівлі під час війни та коли їх відкриють

Підписуйтесь на розсилки LIGA.net – лише головне у вашій пошті

Джерело

Новости Украины