Як свідчить статистика, на багатьох вітчизняних підприємствах для підйому та переміщення різноманітних важких вантажів найчастіше використовують кран-балки (однобалочні мостові крани спрощеної конструкції), значна частина з яких виготовлена десять-п’ятнадцять, а то й більше років тому.
Як правило, керування такими кран-балками здійснюється за допомогою підвісних провідних пультів. Однак так керувати кранами у багатьох випадках досить небезпечно і не дуже ефективно. Кран, за яким потрібно йти з підвісним пультом на невеликій відстані, не дуже зручний, особливо якщо на його шляху є перешкоди. Адже оператор-кранівник є фактично «прив’язаним» до крана і змушений слідувати за ним.
При цьому оператору приходиться йти досить повільно, тому що йому треба одночасно спостерігати і за транспортуємим вантажем, і за поточною обстановкою на робочому майданчику — інакше є ризик зачепитися (або самому, або протягненим дротом) за якусь перешкоду. Усе це призводить до того, що швидкість підйомно-транспортних робіт суттєво знижується.
Зовсім інша справа – дистанційне радіокерування кран-балкою. Оператор з радіопультом може знаходитися в будь-якому місці, звідки йому краще спостерігати за обстановкою на робочому майданчику і керувати краном. Завдяки цьому:
- покращується точність позиціонування вантажів;
- підвищується швидкість та ефективність вантажно-розвантажувальних робіт;
- знижується витрата електроенергії;
- мінімізується ризик виникнення аварійних ситуацій та виробничого травматизму;
- практично виключається можливість пошкодження переміщуваних вантажів, а також обладнання та матеріалів, що знаходяться поблизу зони роботи кран-банки;
- з’являється можливість керувати двома кран-балками одночасно за допомогою одного радіопульта.
Як перевести кран-балку на радіоуправління з підлоги
Перевести кран-балку — https://kzpto.com.ua/uk/kran-balka-oporna/ на дистанційне керування самотужки неможливо – такі роботи в Україні можуть виконувати лише профільні компанії, які мають відповідні дозволи. Зокрема, можна звернутися найближчим часом на Київський завод підіймально-транспортного обладнання, де не лише випускають сучасні крани різних типів, а й пропонують послуги з переведення кранової техніки на радіокерування.
Порядок виконання робіт із переведення кранів на радіокерування:
- Вивчення фахівцями КЗПТО техдокументації на кран, а також переліку завдань, для виконання яких він застосовується.
- Підбір найбільш відповідної системи радіоуправління краном.
- Доставка всього необхідного обладнання до місця експлуатації крана.
- Монтаж і пусконалагоджувальні роботи.
- Тестування.
- Здавання виконаної роботи.
- Інструктаж працівників, які будуть керувати краном за допомогою радіопульта.
З детальною інформацією щодо послуг з переведення кран-балок на радіокерування можна ознайомитись на сайті КЗПТО. Посилання — тут.