Реабілітація на воді: військовослужбовці взяли участь у сплаві на Південному Бузі

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Учасники сплаву на Південному Бузі. Суспільне Вінниця

Перед сплавом учасникам роздали захисні жилети та провели інструктаж. Група використовувала катамарани, байдарки та сапи, стартуючи від Староміського мосту і фінішуючи у Сабарові.

"Я пояснюю, як це працює, щоб вони менше переживали. Ми пливемо у сторону Сабарова, робимо зупинки для купання, якщо гарна погода, і повертаємося назад. Це займає від 2 до 3 годин, а потім ще півтори години відпочиваємо на березі", — розповів Ігор Гудима.

Реабілітація на воді для військових . Суспільне Вінниця

Вийти на воду готувався 27-річний офіцер 110-ї бригади Павло Коненко, у якого ампутована нижня кінцівка. Він розповів, що отримав поранення влітку 2023 року на Запорізькому напрямку. Після лікування в декількох містах, Павло вирішив протезуватися у Немирові, де зустрів представників ортопедичного сервісного центру.

"Мені подобається вода і спорт на воді. Я бачив електричні сапи і хочу їх спробувати. Всі ці заходи добре впливають на військовослужбовців, допомагаючи адаптуватися, контролювати рівновагу та займатися фізичною активністю. Це потрібно, це повинно так бути. Чим більше таких заходів, тим швидшою буде адаптація військовослужбовців", – поділився Павло Коненко.

Військовослужбовець Павло Коненко бере участь у сплаві на воді. Суспільне Вінниця

До сплаву долучився й Станіслав Істоцький, боєць із Харкова, який проходить перепротезування у Вінниці. Суспільному розповів, отримав поранення у липні 2022 року від ракети С-300.

"Природа красива, цікаво, головне нічого не боятися. Боятися треба було там, а тут уже спокійніше," – розповів Станіслав Істоцький.

Реабілітація на воді для військових . Суспільне Вінниця

Фізична терапевтка Олена Довгалюк зазначила, що Ігор Гудима вже не вперше організовує безкоштовні івенти на воді для пацієнтів їхнього центру. Після кожного такого заходу фахівці центру спостерігають прогрес у реабілітації оборонців.

"Такі прогулянки на катамаранах, дошках і байдарках дозволяють хлопцям відпочити фізично, морально та емоційно. Вода заспокоює, а також впливає на вестибулярний апарат, що допомагає їм тримати баланс. Хлопці повертаються з позитивним настроєм, діляться своїми враженнями, і це сприяє їхній реабілітації", — зазначила Олена Довгалюк.

Реабілітація на воді для військових . Суспільне Вінниця

З початку літа це вже шостий івент на воді для військових. За словами Ігора Гудими, він планує організовувати такі заходи до середини вересня.

Новости Украины