«Реальна допомога»: черкащанам розповіли, як відрізнити волонтерів від шахраїв

Суспільне Черкаси

Важливо перевіряти громадян, які хочуть допомагати ЗСУ і збирають на армію гроші. Найкраща перевірка волонтерів – це звіти зібраних грошей перед доброчинниками. Також імена реальних волонтерів можна перевірити на сайті офіційного державного реєстру, розповів Суспільному юрист Тарас Щербатюк.

"На початку повномасштабної війни – це було як обов'язок кожного, усі донатили на армію, намагалися допомогти захисникам", – розповіла черкащанка Ірина Малюкова.

Коли Ірина зрозуміла, що війна триватиме більше ніж 2-3 тижні, рішення донатити, аби лише закрити необхідну суму для відомих фондів, переглянула:

"Основне правило: якщо я знаю когось особисто з волонтерів, або когось із бійців, то ти закидаєш їм і скидаєш це своїм знайомим: і кажеш – це мої знайомі, це перевірено 100%. Хто тобі ближче, хочеться віддати їм насамперед. І за цим принципом воно і працює: ти віддаєш насамперед своїм", – пояснила Ірина.

У волонтера В’ячеслава Скічка телефон не затихає. Розповів, що так відбувається протягом дев’яти років – з 2014-го. Він допомагає українським військовим:

"У топі прохань зараз – це безпілотники, автомобілі і нічна оптика, тепловізори, прилади нічного бачення", – розповів В’ячеслав Скічко.

Суспільне Черкаси

Говорить, що люди довіряють "Нашому батальйону", бо бачать результати роботи.

"Треба робити свою роботу максимально допомагати фронту і тоді тебе будуть знати, і люди, і хлопці з фронту будуть дякувати за допомогу. Якщо у людини є історія діяльності і вона звітує про те, що вона збирає і передає, таким чином можна відрізнити справжніх волонтерів від шахраїв. Тому що коли бачиш, що хтось збирає, але не бачиш звітів, що це передано, то це перша ознака шахраїв", – додав В’ячеслав Скічко.

Суспільне Черкаси

Останній місяць соцмережі були заповнені шахрайськими повідомленнями про хворих дітей, розповіла директорка департаменту програм БФ "Таблеточки" Юлія Ноговіцина. Вона радить, як перевірити справжність фонду.

"Я б рекомендувала, якщо хочете допомагати, через фонди, які вже давно існують і себе зарекомендували, які є у публічному просторі, де є сайт, де є соціальні мережі і там постійно оновлюється інформація. Не може такого бути, що фонд чинний, а остання новина була три роки тому. Також обов’язково повинні бути звіти, бо кожен фонд має бути прозорим і підзвітним своїм донорам", – розповіла Юлія Ноговіцина.

Суспільне Черкаси

Юрист Тарас Щербатюк радить надсилати кошти лише зареєстрованим волонтерським організаціям.

"Будь-який збір коштів повинен завжди супроводжуватися офіційною публічною звітністю. Це може бути або фото або відеодокази передачі тієї чи іншої допомоги або може бути звіт актів прийняття-передання матеріальних цінностей. Якщо ви хочете перевірити, чи є цей волонтер у офіційному державному реєстрі волонтерів, тут можна запитати власне у цієї людини, чи вона зареєстрована, як волонтер чи вона перебуває у цій базі", – розказав юрист.

Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело

Новости Украины