За інформацією: Суспільне Чернівці.
Фото ілюстративне. Джерело: Telegram / Чернівецька обласна прокуратура
У Чернівецькій області з червня за незаконне переправлення військовозобов'язаних винесли 15 судових вироків. Два з них — це позбавлення волі на майже три роки. Також людям, які організовували незаконне переправлення військовозобов'язаних, призначали штрафи від 100 тисяч гривень та іспитові строки.
Про це йдеться в Єдиному реєстрі судових рішень.
31 липня Чернівецький апеляційний суд змінив покарання для уродженця села Верхні Петрівці, який домовився, аби трьох військовозобов'язаних перевезла через кордон інша людина. А в авто, яким мали перевезти військовозобов'язаних, була дружина та неповнолітня донька чоловіка. Машину зупинили при в’їзді до прикордонного села Грубна. Вирок суду першої інстанції передбачав штраф 102 тисячі гривень, але через апеляцію прокуратури покарання змінили на позбавлення волі на три роки. Чоловіка взяли під варту в залі суду. За інформацією прокуратури, засудженому 51 рік. Переправлення військовозобов'язаних до Молдови він організував за 7500 євро.
Авто з військовозобов’язаними зупинили при в’їзді до прикордонного села Грубна. Telegram / Чернівецька обласна прокуратура
26 липня Сторожинецький районний суд призначив уроженцю села Комарівці три роки позбавлення волі, але звільнив від покарання з іспитовим строком на рік. Згідно з вироком, чоловік має інвалідність першої групи й пообіцяв військовозобов'язаному посприяти в незаконному перетині кордону. Для цього дав інструктаж щодо перетину кордону та поїхав у напрямку до Красноїльська, однак авто при виїзді зі Сторожинця зупинили для паспортного контролю.
26 липня Чернівецький апеляційний суд змінив покарання для чоловіка, який хотів незаконно перевезти військовозобов'язаного поблизу Селятина за 2500 доларів та 100 євро. У червні Путильський районний суд призначив п'ять років позбавлення волі, але звільнив з іспитовим строком на три роки. У липні апеляційний суд змінив покарання на позбавлення волі на два з половиною роки із конфіскацією всього його майна, окрім житла. За інформацією прокуратури, 36-річного жителя Вижницького району затримали під час спроби переправити поза пунктами пропуску до Румунії 32-річного жителя Прикарпаття. Згідно з вироком Путильського районного суду, засуджений — учасник бойових дій.
Житель Вижниці, якого засудили до двох з половиною років позбавлення волі. Telegram / Чернівецька обласна прокуратура
10 липня Сторожинецький районний суд призначив штраф 102 тисячі гривень ченцю Свято-Вознесенського чоловічого монастиря УПЦ. Згідно з вироком суду, він обіцяв вивезти чоловіків до Румунії за 4 тисячі доларів з кожного. На території монастиря в Банченах він сказав військовозобов'язаним, що їх доставлять до кордону із Румунією й там видадуть документи на право перетину кордону, з можливістю подальшого вільного пересування країнами Європи. Чоловіків привезли у село Чудей, довели до огорожі на лінії кордону України та Румунії й сказали, що жодних документів для перетину кордону їм не видаватимуть. Відтак вказали напрямок руху до Румунії поза пунктом пропуску. Чоловіки незаконно перетнули кордон.
6 липня Сторожинецький районний суд призначив п'ять років позбавлення волі, але звільнив від покарання з іспитовим строком на три роки жителя села Їжівці. Він за 3500 євро з кожного обіцяв переправити двох чоловіків до Румунії. На автомобілі ВАЗ 2105 їх довезли до лісу на околиці села Їжівці, звідки пішки вони мали дійти до Румунії. За 200 мерів від кордону чоловіків затримали прикордонники.
30 червня Кельменецький районний суд призначив штраф 102 тисячі гривень стрільцю нацгвардії. Згідно з вироком, чоловік добре орієнтувався в місці-лінії розмежування кордону України та Молдови й підшукав двох військовозобов'язаних, які хотіли незаконно перейти кордон. За незаконне переправлення хотів 13 500 доларів. Привіз їх на околицю Кельменців та дав вказівки щодо їх переправлення через кордон за допомогою іншого авто. Чоловіків зупинили працівники СБУ.
20 червня Кельменецький районний суд призначив уродженцю Одеської області покарання п`ять років позбавлення волі, але звільнив від покарання з іспитовим строком на два роки. Він організував незаконне переправлення через державний кордон України жителя Кам`янець-Подільського. За свої послуги хотів 1200 доларів. Після завдатку в сумі 4 тисячі гривень чоловік на авто своєї дружини перевіз військовозобов'язаного з Хотина до кордону з Молдовою. Однак поблизу села Лівинці їх затримали прикордонники.
19 червня Кельменецький районний суд призначив уродженцю Латвії покарання п`ять років позбавлення волі, але звільнив від покарання з іспитовим строком на три роки. Чоловік на ВАЗі 2107 за 20 тисяч гривень перевіз двох військовозобов'язаних із села Оселівка до села Слобода, щоб вони незаконно перетнули кордон з Молдовою. За майже 600 метрів від кордону прикордонники їх затримали.
13 червня Кельменецький районний суд призначив водію одного з прикордонних загонів штраф у понад 161 тисячу гривень з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на три роки. Чоловік дізнався про бажання військовозобов'язаного виїхати за кордон й вирішив переправити його за 1500 доларів. Для цього використав своє службове становище, зокрема, надав службову інформацію про час та місце несення служби прикордонників. Також пообіцяв довести до кордону з Молдовою. Військовозобов'язаний погодився, при цьому звернувся до правоохоронців із заявою й надалі діяв під контролем на викриття водія одного з прикордонних загонів.
12 червня Глибоцький районний суд призначив три роки позбавлення волі, але звільнив від покарання з іспитовим строком на рік, жінку, яка хотіла незаконно вивезти через кордон свого рідного брата. Під час проходження контролю на пункті пропуску "Порубне" вона замість паспорта брата надала паспорт громадянина Словенії, який йому не належить.
7 червня Герцаївський районний призначив штраф у понад 100 тисяч гривень уродженцю села Магала. Він пообіцяв переправити через кордон до Румунії двох військовозобов'язаних, після чого їхні родичі мали б передати чоловіку 3 300 євро за кожного. Військовозобов'язаних висадили між селами Тернавка та Куликівка й вони пішли в бік ділянки українсько-румунського кордону. За 900 метрів від кордону їх затримали прикордонники.
7 червня Сокирянський районний суд призначив жителю села Верхні Петрівці штраф 102 тисячі гривень. Він відвіз трьох військовозобов'язаних до села Лівинці, провів інструктаж про перехід кордону й сказав, що далі до кордону їх буде перевозити інша людина. Напередодні батько одного з військовозобов'язаних передав чоловіку 2700 євро за переправлення сина, інші двоє чоловіків віддали по 2400 євро в авто. З Лівинців трьох чоловіків забрав водій автомобіля Volkswagen Passat В5, в якому також була його дружина та малолітня дочка. Цього ж дня авто зупинили прикордонники біля в'їзду у село Грубно.
5 червня Сторожинецький районний суд призначив жителю селища Красноїльськ покарання п`ять років позбавлення волі, але звільнив від покарання з іспитовим строком на три роки. Він разом зі ще двома людьми переправляв чоловіків за 2 тисячі євро за одного. Військовозобов'язаних перевозили в село Нижні Петрівці, там провели інструктаж людям, які мали незаконно пішки провести чоловіків через кордон до Румунії. Їх затримали, коли вони перелазили загороджувальну сітку.
5 червня Сокирянський районний суд призначив штраф 102 тисячі гривень уродженцю села Романківці. Він разом з іншою людиною підшукали чотирьох військовозобов'язаних й обіцяли переправити їх за кордон за різні суми, зокрема двох за 3500 доларів, також за 6200 доларів й за 6000 доларів. Авто чоловіка, яке рухалось до Молдови, з трьома військовозобов'язаними зупинили працівники поліції в селі Романківці неподалік кордону.