Рейдерство чи не рейдерство: Табурець запевнив, що в ситуації із «Красногірським олійним заводом» детально розберуться

 

Резонасна ситуація із рейдерським захопленням ТОВ «Красногірський олійний завод» у с. Антипівка Золотоніського району стала темою для пресконференції голови Черкаської обласної воєнної адміністрації Ігора Табурця, начальника ГУНП в Черкаській області Вячеслава Гуріна та в. о. керівника обласної прокуратури Остапа Сидора.

Нагадаємо, 17 березня підприємство захопили «нові власники», які мали на руках нібито підроблені документи про перереєстрацію, начебто були озброєні, та замкнули працівників у ізольованому приміщенні, відібравши перед тим засоби зв’язку. Між тим нинішні власники заявили про підробку рішень щодо зміни власників, які здійснили так звані «чорні нотаріуси», що перебувають у розшуку.

Голова ОВА Ігор Табурець запевнив, що влада та правоохоронні органи оперативно відреагували на ситуацію.

«На Черкащині не місце беззаконню, і на будь-які питання щодо захисту бізнесу усі правоохоронні органи реагують і будуть реагувати завжди своєчасно і відповідно до чинного законодавства. Ситуація в Антипівці кричуща, особливо, якщо врахувати, що сьогодні всі зусилля спрямовані на боротьбу з ворогом. Тому я запевняю весь бізнес області, що розслідування перебуває на моєму особистому контролі», — наголосив Табурець.

Хронологію подій коротко переказав начальник ГУНП в Черкаській області Вячеслав Гурін.

«17 березня о 12.23 на спецлінію «102» надійшло повідомлення, що підприємство захопили 15 осіб з автоматами, зачинили працівників підприємства в адміністративній будівлі і зупинили роботу підприємства, вимагаючи встановлення нового керівника. На місце події було направлено два наряди групи реагування патрульної поліції, слідчо-оперативна група в повному складі, а також прибули керівник Золотоніського відділу поліції Олександр Охріменко та його заступник. Було встановлено, що осіб було 12, і вони не були озброєні, що підтвердив їх поверхневий огляд та огляд автомобілів. Не було зафіксовано порушень громадського порядку. Особи пред’явили документи про зміну власника і керівника підприємства. Представники підприємства це заперечували, бо не було жодних зборів акціонерів. У зв’язку з цим було порушено кримінальне провадження за фактом підроблення документів. На разі підприємство функціонує у звичайному режимі», — розповів Вячеслав Гурін.

Він також зазначив, що спецпідрозділ ГУНП не залучався, оскільки сил поліції, які прибули на місце, було достатньо, вони були належним чином екіпіровані і озброєні, а не вся повідомлена інформація на місці підтвердилась, зокрема щодо захоплення заручників і зброї.

«Якби було виявлено захоплення заручників чи зброю, то був би застосований спецпідрозділ. Однак там була не просто поліція, а групи реагування патрульної поліції, належним чином озброєні і екіпіровані, так само як слідчо-оперативна група», — додав Гурін.

В.о. прокурора Черкаської області Остап Сидор підтвердив, що прокуратура має таку інформацію, що у процесі перереєстрації підприємства могли брати участь реєстратори, стосовно яких є порушені кримінальні провадження.

«З метою забезпечення збереження майнового комплексу підприємства після реєстрації кримінального провадження у цей же день було подано клопотання до суду щодо накладення арешту, про заборону вчиняти будь-які реєстраційні дії та щодо розпорядження активами. Суд прийняв таку ухвалу. Було також з’ясовано, що перереєстрацію підприємства фактично було розпочато ще у 2019 році, з цього часу було здійснено низку реєстраційних дій, нотаріальні дії вчинялися і на території інших областей, а після цього реєстратором на території Черкаської області було фактично внесено зміни до Державного реєстру щодо власника і керівництва підприємства. Сілдство буде з’ясовувати, на підставі чого вчинялись ці дії», — повідомив в.о. обласного прокурора.

Сидор запевнив, що слідство буде проведено у максимально стислі строки.

Відомо також, що ТОВ «Красногірський олійний завод» – сільськогосподарське підприємство, яке має потужний земельний банк, займається переробкою соняшника на олію та вирощує велику рогату худобу. Основним власником, який володіє понад 90% статутного капіталу, є Ольга Полозова – дружина відомого на Золотоніщині підприємця, ексдепутата Черкаської обласної ради Віктора Полозова. Інша частка підприємства належить естонській компанії.  У 2021 році підприємство, згідно фінансових звітів, завершило із прибутком у 42 млн грн.

Джерело

Новости Украины