За інформацією: Суспільне Чернівці.
Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці
Цьогоріч у Чернівцях відреставрували сім фасадів історичних будинків. Зараз ремонтують восьмий на вулиці Головній, 91-А. Усі будівлі — комунальної власності, бо співвласники приватних будинків не звертались з бажанням ремонтувати фасади на умовах співфінансування.
Суспільне Чернівці розповідає, які фасади відреставрували та як працює програма зі співфінансування.
Які фасади ремонтують
Через те, що цьогоріч не отримували заявок від мешканців приватних будинків щодо співфінансування, ремонтують будівлі комунальної власності, розповів Суспільному заступник міського голови Василь Зазуляк. Здебільшого йдеться про фасади шкіл та садків в історичному центрі.
Фасад дитсадка на вулиці Шкільній ремонтували за майже 900 тисяч гривень, йдеться в тендері на сайті Prozorro.
Реставрація фасаду на вулиці Шкільній. Фото: Facebook/Департамент інфраструктури та благоустрою ЧМР
Реставрація фасаду школи на Шевченка вартувала понад 3 мільйони гривень. Капітальний ремонт фасаду нежитлового будинку на Головній — понад 850 тисяч.
Як працює програма зі співфінансування
Зазуляк каже, зараз люди не готові співфінансувати роботи. Від початку року не отримували заявок. Водночас проводять роз'яснювальну роботу з мешканцями.
"Програма зі співфінансування дуже сприятлива — мешканцям треба зібрати всього 10% від вартості робіт і, як на мене, це невеликі кошти за те, щоб відремонтувати будівлю, яка належить їм. Це має бути пам'ятника архітектури. Представники департаменту інфраструктури зустрічаються з мешканцями, переконують їх, що треба робити такі роботи", — говорить Зазуляк.
Згідно з програмою, 90% робіт оплачують з міського бюджету, а 10% — коштом мешканців. Кожен будинок має свою складність, тому без кошторису одразу визначити середню вартість робіт не можна, каже посадовець. Зазвичай, йдеться про декілька мільйонів гривень.
Куди звертатися щодо співфінансування
Співвласники приватних будинків мають провести збори й погодити рішення про співфінансування ремонту фасаду між собою.
Після цього треба звернутись до Департаменту інфраструктури та благоустрою з протоколом, що підтверджує наміри. Наступні дії визначати вже з фахівцями департаменту.
Що роблять з аварійними будинками
У будинку на вулиці Руській, 6 кілька разів обвалювалася частина стіни. Там є приватні квартири, власники яких не погоджуються на співфінансування робіт. Зазуляк каже, наразі виготовляють проєктно-кошторисну документацію. Після цього знову порушать питання щодо співфінансування робіт.
Аварійний будинок на Руській, 6. Джерело: Суспільне Чернівці