Перша продукція може бути виготовлена вже у другому півріччі.
Новітній БМП Lynx будуть виробляти в Україні вже з 2025 року / фото wikimedia.org
Німецький збройовий концерн Rheinmetall Group планує запустити виробництво своєї бронетехніки на території України вже у 2024 році. Про це повідомив в інтерв’ю WirtschaftsWoche генеральний директор Rheinmetall Армін Паппергер.
За його словами, він розраховує на укладення відповідного контракту з Україною на будівництво колісного бронетранспортера Fuchs і новітньої бойової машини піхоти Lynx вже на початку наступного року.
«Після підписання контракту ми хочемо мати перший повнопривідний автомобіль в Україні приблизно через шість-сім місяців, а перший Lynx — через 12-13 місяців», — сказав Паппергер.
Відео дняЧитайте також:
Чим є український ЗРК «Корал», який Міноборони обіцяє виробляти вже в 2024 році
Українська «Буря в пустелі»: експерт пояснив, без чого ВСУ не можна йти в наступ
У 2024 році Україна в рази збільшить виробництво ракет та військової техніки, — Міноборони
Він пояснив, що виробництво бронетранспортерів Fuchs в Україні стане можливим з кінця літа 2024 року, а виробництво БМП Lynx може стартувати влітку 2025 року. При цьому Паппергер хоче передати Україні новітні бойові машини набагато раніше.
«Перші десять бронемашин Lynx вже виготовляються тут, у Німеччині чи в Угорщині, у спільному виробництві між нами та Україною. Після фази нарощування ми швидко зможемо виробляти значну кількість цих транспортних засобів повністю в Україні», – сказав він.
Паппергер пояснює незвично короткий час виконання тим, що співпраця просунулася добре. Rheinmetall вже є найбільшим партнером України в ОПК. У 2022 році група отримала замовлення на суму близько 900 мільйонів євро, а в 2023 році обсяг замовлень зріс приблизно до двох з половиною мільярдів євро.
«І наступного року їх точно буде більше», — прогнозує Паппергер, наголошуючи, що в Україні вже налагоджено обслуговування німецької бронетехніки, для чого українські фахівці пройшли підготовку в Німеччині.
Читайте також:
Росіяни намагаються відтворити український морський дрон «SeaBaby» з уламків, — ЗМІ
Поставка Україні далекобійних бомб GLSDB відкладається: ЗМІ назвали нові терміни
ВПК України залучать в оборонну стратегію ЄС, – фон дер Ляєн
Голова Rheinmetall запевняє, що не бачить проблем із безпекою українських заводів концерну.
«Ми не будуємо нових заводів; скоріше, як Rheinmetall, ми будемо орендувати існуючі заводи, переобладнувати їх і потім експлуатувати. І вони, здається, досить добре захищені, — принаймні, це показав досвід останніх двох років війни», – каже він.
Співпраця України з концерном Rheinmetall
Як писав УНІАН, у листопаді стало відомо, що Rheinmetall має намір виготовити для України 100 тисяч боєприпасів до мінометів. Поставки мають розпочатися найближчим часом і триватимуть протягом наступних двох років.
Також повідомлялося, що в наступному році Rheinmetall має поставити в Україну 25 бойових танків Leopard 1A5, п’ять броньованих евакуаційних машин Bergepanzer 2 і два навчальні танки.