За інформацією: Суспільне Чернігів.
Сергій Жук. Суспільне Чернігів
Повторне забруднення Сейму біля Батурина місцеві помітили 22 вересня, майже через місяць після першого.
"Ми думали, що риба вся мертва, але вона почала плисти знову. І наступного дня вода вже була чорна, з жирними плямами й почався знову сморід", — розповіла депутатка Батуринської міськради Вікторія Душа.
Вікторія Душа. Суспільне Чернігів
Вперше чорна вода, від якої йшов сморід, з'явилась в Сеймі біля Батурина близько місяця тому — 26 серпня. Тоді масово гинула риба. Її збирали тоннами вздовж русла річки в межах України. Це близько двох з половиною сотень кілометрів. Поблизу Батурина забруднення спостерігали протягом двох тижнів, сказав голова громадської організації "Чистий Сейм" Сергій Дандель.
"Очищалась вода, і десь всередині вересня уже, навіть люди сиділи на берегах річки, відпочивали. Запаху не було".
Сергій Дандель. Суспільне Чернігів
Крім запаху і темної води повторно з'явився чорний осад на дні річки. За словами Сергія Данделя, риба врятована із забрудненого русла — вижила.
"На цей момент не видно і ніхто не казав, що там плаває ця риба. Я гадаю було б видно, що вона померла, якісь випадки були б".
Як розповів у прямому ефірі "Суспільне.Студія" професор інституту радіоекології університету Фукусіма Марк Желєзняк, цукрова патока з Тьоткінського цукрового заводу, що розташований в Курській області РФ, спричинила масовий замор риби, який спостерігався наприкінці серпня-початку вересня на Чернігівщині.
Що відомо про забруднення річок Сейм та Десна на Чернігівщині
Вперше про забруднення Сейму на Чернігівщині стало відомо 26 серпня. В річці масово гинула риба, а сама вода стала чорного кольору. У воді виявили перевищення вмісту амонію та критично низький рівень кисню.
28 серпня забруднена вода з річки Сейм вже дійшла до Десни поблизу села Велике Устя, що у Сосницькій громаді.
9 вересня мертва риба з'явилася у Десні в межах Чернігова. Після цього за два дні з річки в межах міста зібрали сім тонн такої риби.
За результатами проб води у річках Сейм та Десна, які відбирали 10 вересня, зафіксували забруднення органічного характеру. Воно, як повідомляло Міндовкілля, 14 серпня потрапило у річку Сейм із цукрового заводу в селищі Тьоткіно Курської області РФ.
Станом на 11 вересня сума збитків довкіллю через забруднення річок Сейм та Десна (в межах Чернігівської та Сумської областей) склала понад 405 мільйонів гривень.
Станом на 22 вересня, за інформацією Міндовкілля, вода в Десні посвітлішала, з’являються живі водні біоресурси. На дні осад темного кольору, неприємний запах та замору риби не спостерігають.
Читати ще
Читати ще На Чернігівщині у колодязях відібрали проби питної води: що виявили фахівці