За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Фото: Суспільне Хмельницький
Робили писанки й співали українських народних пісень. Вихованці зразкового фольклорного ансамблю "Берегиня" взяли участь у майстеркласі з виготовлення великодніх яєць у Хмельницькому.
Які візерунки обрали діти – бачила команда Суспільного Хмельницький.
Викладачка образотворчого мистецтва Світлана Дем’янюк розповідає вихованцям зразкового фольклорного ансамблю "Берегиня" з чого починається виготовлення писанки. На вибір викладачка пропонує різні малюнки.
"Візерунки ми використовуємо в більшості подільські, а також є й з інших регіонів: Київщини, Житомирщини, Львівщини… Кожен візерунок ми можемо доповнити своїми елементами й декоративними деталями", — розповідає Світлана Дем`янюк.
Світлана Дем’янюк розповідає про один із подільських символів із великоднього розпису.
Вихованці зразкового фольклорного ансамблю «Берегиня» взяли участь у майстеркласі з виготовлення великодніх яєць. Фото: Суспільне Хмельницький
"Мені дуже подобається наш подільський такий символ "Берегиня". Я його часто використовую в написанні саме писанки", — каже викладачка.
Завершує наносити малюнок олівцем на яйце десятирічна Софія Бриндікова. Розповідає, яке зображення обрала.
"Не дуже довго думала, бо одразу зрозуміла, що треба щось символічне малювати, щось українське. І вирішила намалювати зірку, яка символізує християнство. Коли народився Ісус Христос, тоді засяяла зірка, і вона символізує наш народ", — каже Софія Бриндікова.
Після нанесення зображення олівцем, його промальовують воском за допомогою інструмента для малювання писанок – писачка. Одинадцятирічна Катерина Бойчук розповіла, що великодні яйця розписує не вперше. Говорить, цього разу обрала символ "Берегиня".
Майстер-клас із писанкарства для дітей організували для підтримки та продовження українських традицій. Фото: Суспільне Хмельницький
"Я його обрала для того, щоб він оберігав мою родину. Він такий незвичний, і я хотіла спробувати намалювати саме його", — розповідає Катерина Бойчук.
На майстерклас із писанкарства вихованці зразкового фольклорного ансамблю "Берегиня" вдягнули вишиті сорочки, дівчата заплели коси та прикрасили волосся стрічками й вінками. Керівниця ансамблю Дар’я Франчук говорить, що так для виготовлення писанок здавна вбиралися українці.
"Вони одягали традиційні вишиванки свої й діти розписували писанки. Вони ж використовують якісь символи. І так само на сорочках — кожен символ, кожна ниточка, колір, орнамент також щось означають і щось за собою несуть", — розповідає Дар`я Франчук.
Майстерклас із писанкарства для дітей, за словами Дар’ї Франчук, вирішили організувати задля підтримки та продовження українських традицій.
"Ми готуємося до Великодніх свят, тому вирішили влаштувати для дітей таке мінісвято — майстерклас, подарувати їм нові знання. Я сподіваюся, вони будуть використовувати це в майбутньому, передаючи це з покоління в покоління", — каже керівниця ансамблю.
Авторка: Ярослава Антошевська