Родина з Чернігівщини двічі втратила дім через обстріли РФ та досі чекає на компенсацію: чому її не виплачують

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Місцевий житель Руслан Мороз. Суспільне Чернігів

Під час обстрілу нікого з родини Морозів вдома не було. З речами допомогли знайомі.

"Привезли «бусом» одяг, посуд, холодильник. Люди також допомагають хто чим може".

Наслідки обстрілів у селі на Чернігівщини. Суспільне Чернігів

Раніше цей будинок Морози використовували як дачу. А жили у сусідньому селі Чайкине, за п'ять кілометрів від Полюшкиного. Там мали квартиру у двоповерховому будинку в центрі села. 11 вересня минулого 2023 року в нього влучили два російських "Шахеди".

"Ні даху, ні під’їзду – взагалі немає нічого. Всі вікна повилітали. Самі стіни і все. І ті вже руйнуються, тому що дощ, погодні умови, воно не накрите", — каже Руслан Мороз.

Наслідки обстрілів у селі на Чернігівщині. Суспільне Чернігів

Компенсації за цю квартиру Морози досі не отримали. Фінансову допомогу лише надала громада у розмірі 2700 гривень, каже чоловік.

Родина не отримала від держави компенсацію за квартиру, бо у тому будинку також пошкодило дах та під'їзд, які є місцями загального користування, пояснює начальник відділу містобудування та архітектури Новгород-Сіверської міської ради Олександр Сердюк.

"Постанова 381 від 21 квітня 2023 року передбачає, що, якщо квартира розташована в будинку, в якому пошкоджені місця загального користування, то це є підставою для відмови. Це сходові марші, дах, стіни, тобто майно, яке перебуває у спільній власності всіх власників будинку".

Начальник відділу містобудування та архітектури Новгород-Сіверської міської ради Олександр Сердюк. Суспільне Чернігів

Як ідеться у Постанові, компенсацію за житло у такому будинку отримати можна лише за певних умов. Або, якщо пошкоджені місця загального користування на момент подання заявки були вже відремонтовані. Або, якщо було ухвалене рішення щодо їх відновлення за гроші з інших джерел. Олександр Сердюк каже: вони зверталися до різних неурядових організацій з проханням відновити будинок у Чайкиному.

"Ми писали запити, спілкувалися, фотографії надавали, але з міркувань безпеки й через те, що населений пункт відноситься до 20-ти кілометрової зони, відмовляються проводити відновлювані роботи".

Наслідки обстрілів у селі на Чернігівщині. Суспільне Чернігів

Будинок у Полюшкиному, за словами власника, взагалі не оформлений, купували його без документів. Компенсацію за нього можна отримати лише, якщо вдасться знайти хоч якісь документи, можливо, попередніх власників, каже голова громадської організації "Український голос громад" Руслан Марченко.

"Якщо люди мали хоч якісь, за якими можна простежити, що їм чи їхнім родичам належав даний об'єкт нерухомого майна, то так, люди зможуть зареєструвати його в реєстрі речових прав та надалі отримати компенсацію".

Голова громадської організації «Український голос громад» Руслан Марченко. Суспільне Чернігів

Більш детальну консультацію щодо відновлення документів на знищене майно можна отримати безпосередньо звернувшись до їхньої громадської організації, каже Руслан Марченко. Або ж до інших організацій, які зараз працюють на території Чернігівської області та допомагають розв'язати цю проблему.

"По нашому регіону працює як DRC, так і NRC. Вони надають фінансову допомогу малозахищеним верствам населення щодо фінансування відновлення правовстановлюючих документів", — каже Марченко.

Наслідки обстрілів у селі на Чернігівщині. Суспільне Чернігів

Подружжя Морозів, які втратили своє друге житло, залишатись в Полюшкиному більше не хочуть та шукають житло Новгород-Сіверській громаді, каже Руслан Мороз.

Читати ще

Читати ще Восьмеро людей на все село: про життя у найменшому населеному пункті Сосниччини

Новости Украины