«Родзинок накидаємо багато-багато, щоб їм смакувало»: на Вінниччині господиня напекла паски для захисників

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Начинка для пасок. Суспільне Вінниця

Суспільному Лілія Ступак розповіла, що на захисті країни у неї брати, зяті, племінники та похресники. Загалом, родичів. Обрядовий хліб для них пекла за перевіреним рецептом — своєї бабусі.

"Для цього нам потрібно пряжене молочко, я додаю трішки водички. Перед тим я частинку молочка взяла і зробила розчин із дріжджів. Домашнє масло, сіль, жовточки, ванілін, мед, родзинки, цукор та борошно. Нам усього цього треба багато, бо ми солдатикам передамо, а для себе будемо потім пекти", — сказала жінка.

Родзинки. Суспільне Вінниця

Аби тісто було пухким, до опари жінка додає "секретний" інгредієнт.

"Кидаю мед. Він як консервант, бо ці пасочки ми відправимо. Треба, щоб воно дійшло свіженьким. Вона може стояти місяць-два. Так казала бабуся. Так ми робили і робимо. А родзинок накидаємо багато-багато, щоб їм смакувало".

Жінка готує тісто на паски. Суспільне Вінниця

Якщо борошна забагато — тісто буде забитим, тому важливо не переборщити.

"Оскільки ми влили 8 літрів молока, то я всипала 12 кілограмів борошна, але може піти і ще більше. Будемо вимішувати, поки воно не стане все однорідним, і буде відставати від рук. Місимо так: забираємо звідси і впихаємо під ту стінку. Так швидко місити тісто і легко".

Тісто . Суспільне Вінниця

Потім тісто для сходження на кілька годин залишили у теплому місці. У цей час Лілія Ступак розпалила піч. Паски випікала у глиняних формах. Усе — як робила її бабуся.

"Бабуся робила усе так, як я зараз, але цедру лимона та апельсина — це вже я додаю, бо тоді такого не було, а бабуся моя заварювала водичку з травою зубрівкою і клали м’яту. Є у мене й електрична духовка (сучасна), але різниця випічки з печі та випічки з духовки — вона різна. З печі вона має свій смак: справжній, домашній, сільський запах".

Лілія виймає паски з печі. Суспільне Вінниця

Готове тісто жінка виклала у глиняні форми й поставила в піч.

"Оскільки зараз холодно, то вона сходила дві години. Ми третю частину тістечка накладали. Пектимемо: менші — до 40 хвилин, більші — до години", — сказала жінка.

Прикрашені паски. Суспільне Вінниця

Завершальний етап — оздоблення пасок глазур’ю та декором.

"Ми обрали колосочки, котики і сорго. Воно має червоний колір і гарно прикрасить".

Господиня прикрашає паски. Суспільне Вінниця

Обрядовий хліб Лілія Ступак передасть волонтерами захисникам.

Новости Украины