Львівський підприємець, який раніше проживав у росії і має там власний бізнес влаштував масштабну схему нелегального експорту до рф підсанкційних автомобілів преміум-класу. Його викрили кіберфахівці та слідчі СБУ. Про це повідомили 5 травня у прес-службі СБУ.
«Фігурант скористався тим, що більшість світових автокомпаній вийшли з ринку рф. Зокрема, ділок налагодив схему переправлення елітних авто на територію росії в обхід міжнародних торговельних обмежень. Серед замовників підсанкційної продукції були представники топменеджменту кремлівського монополіста Газпром і пропагандистського телеканалу «russia today», — йдеться у повідомленні
Слідчі встановили, що з серпня 2022 до березня 2023 року ділок нелегально переправив російським «замовникам» 45 автомобілів на загальну суму понад 3 млн євро.
Схема виглядала наступним чином:
Фігурант купував преміальні транспортні засоби в українських автосалонах та оформлював їх на підконтрольні комерційні структури. Потім за підробленими документами він переправляв їх транзитом через територію Євросоюзу до білорусі, а звідти — до росії. Крім того, ділок подав до Державної податкової служби України заяву на відшкодування ПДВ на загальну суму понад 6 млн грн.
Співробітники Служби безпеки викрили цю оборудку і заблокували її.
Під час обшуків за місцями перебування зловмисника у Києві та Львові виявлено:
- 35 печаток підприємств, у тому числі офшорних компаній, задіяних у «схемі»;
- фінансово-господарську документацію, мобільні телефони та комп’ютери із доказами незаконної діяльності.
- Також за поданням СБУ накладено арешт на майно учасників оборудки на загальну суму понад 700 млн грн.
Також в СБУ повідомили, що до списку заблокованих активів входять корпоративні права на 17 підприємств, більше ніж півсотні нежитлових виробничих приміщень у різних регіонах України, у тому числі в Криму, 22 квартири у Києві та Львові, майже три десятки земельних ділянок і більше ніж 40 елітних автомобілів.
На підставі зібраних доказів організатору злочинної схеми повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
- ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 366 (службове підроблення);
- ч. 5 ст. 191 (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах).
СБУ проводить комплексні заходи для його притягнення до відповідальності.