Ці країни блокують створення трьох великих морських заповідників біля берегів Антарктиди уже кілька років.
Одну з трьох охоронних зон пропонувалося створити у морі Ведделла / фото ua.depositphotos.com
Росія і Китай заблокували створення трьох морських заповідників біля берегів Антарктиди. Метою цієї міжнародної ініціативи була протидія змінам клімату і захист океанічних екосистем.
Про це повідомили представники природоохоронних організацій, які брали участь у щорічному засіданні Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики 24 червня в Чилі, пише DW.
«На жаль, ця спеціальна сесія завершилася так само, як і попередні шість щорічних засідань: дві країни заблокували процес створення мережі морських природних територій, що охороняються, у Південному океані, попри згоду 25 інших членів», — сказала директор зі збереження Антарктики та південних частин Тихого, Атлантичного й Індійського океанів проекту Pew Bertarelli Ocean Legacy Андреа Кавана.
Відео дня
З 2010 року ідею щодо створення нових заповідників просували Австралія та Європейський Союз. У 2017 році масштаби ініціативи були дещо зменшені, аби заручитися більшою підтримкою з боку делегатів. Останній варіант передбачає створення трьох охоронних зон — у східній Антарктиці, у морі Ведделла та біля Антарктичного півострова — загальною площею майже чотири мільйони квадратних кілометрів.
Утім, Китай і Росія блокують створення заповідників уже кілька років, побоюючись особливостей нормативно-правового статусу цих територій у разі реалізації цієї ініціативи, зокрема тих, що стосуються прав на вилов риби в цих водах.
Наступне протистояння РФ із Заходом відбудеться в багатій ресурсами Арктиці — Bloomberg Норвегія хоче очолити Арктичну раду замість Росії — Bloomberg Танення льодовиків у Ґренландії пришвидшилося та поширилося вглиб острова — вчені Танення льодовиків в Арктиці може викликати нові пандемії на планеті — вчені Світовий океан нагрівається рекордними темпами — вчені
За словами експертів, створення заповідників допомогло забезпечити охорону низки видів тварин, що забезпечують біорізноманіття регіону: від пінгвінів і тюленів до антарктичного криля, яким харчуються багато місцевих риб, птахів і морських ссавців. В умовах глобального потепління, яке спричиняє танення льодовиків, захист природи Антарктики — особливо актуальний, наголошують вчені.
У 2009 і 2016 роках Комісії зі збереження морських живих ресурсів Антарктики вдалося узгодити створення двох морських заповідників: навколо Південних Оркнейських островів площею 94 тисячі квадратних кілометрів і в районі моря Росса площею два мільйони квадратних кілометрів.