Російська нафта знову повертається до Європи — Bloomberg

Російська нафта знову повертається до Європи - Bloomberg

Фото: Getty Images Дизельне паливо з російської нафти йде до Європи через Індію

Індія закуповує дешеву російську нафту, потім перетворює її на дизельне паливо та доставляє назад до Європи з націнкою.

Російська нафта, як і раніше, надходить до країн Європейського Союзу, але тільки через дизельне паливо з Індії. Про це в п’ятницю, 28 квітня, пише Bloomberg.
  Зазначається, що ще в грудні 2022 року ЄС заборонив практично будь-який морський імпорт сирої нафти з Росії. Через два місяці він розширив заборону на паливо. Однак правила не заважали таким країнам, як Індія, скуповувати дешеву російську нафту, перетворювати її дизельне паливо, і відправляти її назад до Європи з націнкою.

Дані аналітичної компанії Kpler свідчать про те, що з високою долею ймовірності Індія за підсумками квітня 2023 року стане найбільшим постачальником нафтопродуктів у Європі, отримуючи при цьому небачені досі обсяги нафти з РФ.   «Російська нафта повертається до Європи, незважаючи на всі санкції, і Індія, яка нарощує експорт палива на захід, є гарним прикладом цього. З огляду на те, що Індія споживає так багато російських барелів, це неминуче», — зазначив провідний аналітик Kpler Віктор Катона.    За даними Kpler, імпорт палива до Європи з Індії перевищить 360 тисяч барелів на день, випередивши імпорт із Саудівської Аравії. Постачання російської сирої нафти до Індії, як очікується, у квітні перевищать 2 млн барелів на день, що становить майже 44% від загального обсягу імпорту нафти до країни. 
  Як відомо, більше половини російських морських постачань нафти припадало на країни ЄС та G7 до того, як блок почав скорочувати закупівлі у відповідь на вторгнення країни в Україну на початку 2022 року.
Нагадаємо, що Індія є провідним покупцем російської нафти марки Urals. Країна заповнила нішу, залишену європейськими покупцями після введення антиросійських санкцій.

Індія і Китай у квітні цього року скупили переважну більшість російської нафти за цінами, вищими за ціновий ліміт 60 доларів за барель.

Джерело

Новости Украины