За інформацією: Суспільне Чернівці.
Рослини в сквері Дня вишиванки у Чернівцях. Telegram/Ne:Urban
На території скверу Дня вишиванки у центрі Чернівців відтворюють рослинність чотирьох природних зон України. Тут висадили рослини з різних регіонів та кущі калини, які ростуть усюди. Загалом посадили дерева, кущі та багаторічні рослини, з них — майже 200 троянд. Рослинність Буковини з-поміж інших представили бук і червона рута.
Про це у коментарі Суспільному розповіла заступниця керівника Тресту зеленого господарства Наталія Гончарова.
озеленення скверу Дня вишиванки. Facebook / Чернівецький трест зеленого господарства
За її словами, концепція рослинного урбанізму, яку обрали для скверу Дня вишиванки, відповідає його концепції освітлення та продовжує її. Оскільки площа скверу не дозволяє посадити тут рослини з кожного регіону, їх об'єднали за природними зонами. Це чотири умовні зони, озеленення кожної з яких відповідає українському Криму, степу, лісостепу та лісу.
концепція озеленення скверу Дня вишиванки . Facebook / Чернівецький трест зеленого господарства
Працівники тресту розробили план озеленення для скверу і висадили тут 30 дерев, 1200 кущів і чотири тисячі багаторічних рослин. Наприклад, на кутах, уздовж основних пішохідних доріжок, ростимуть: сосна гірська, ялівець, аліум, шавлія, полин, троянди, крокуси, лісові тюльпани, різні види калини, гортензія, тис, дерен, язичник, барбарис, іван-чай, рододендрон, нарцис, вереск та інші.
схема озеленення скверу Дня вишиванки . Facebook / Чернівецький трест зеленого господарства"Кожному регіону України притаманна якась ключова рослина, яка його символізує. Тому в кожній зоні скверу Дня вишиванки буде своя ключова рослина. В Україні є одна така рослина, яка є символом усіх регіонів, вона поєднує їх між собою. Це калина. У сквері буде невеличкий масив із різновидів калини," — розповідає Наталія Гончарова.
Оскільки зоні Криму притаманні гіацинти, а в Кримських горах є гіацинтові поляни, їх обрали для скверу теж. Окрім того — тут ростиме чебрець і сосна. Замість кримської буде сосна гірська, бо вона невелика та компактна. У зоні степу висадили луки аліумів, ковилу, троянди, шавлію тощо.
озеленення скверу Дня вишиванки. Суспільне Чернівці/Марія Антоняк
Для лісостепу обрали клени, а для зони лісів, до яких належить і Буковина, — червону руту, рододендрони, тиси та буки. Їх посадили від центру скверу. Це притаманна Буковині гірська рослинність. Окрім того тут посадили злакові трави, які ростуть скрізь.
Озеленення скверу Дня вишиванки. Telegram/Ne:Urban
За словами Наталії Гончарової, після такого озеленення зможуть економити на поливі та покосах.
"Газон треба регулярно стабільно поливати, щоб він виглядав соковитим і зеленим. А ще це щонайменше три рази покіс, обов'язково аерація, скарифікація, внесення добрив. І все це щороку. А багаторічники потребують догляду умовно лише раз або два на рік. Навесні деякі рослини обрізаємо. Поливаємо лише перші три роки, поки вони максимально приживуться, укоріняться. Потім вони такого догляду не потребують," — каже Гончарова.
Гроші на озеленення скверу виділяють у рамках щорічного озеленення міста, тому окремої вартості не підрахували. Водночас реконструювали сквер торік за гроші меценатів.
озеленення скверу Дня вишиванки. Facebook / Чернівецький трест зеленого господарства
Читати ще
Читати ще Велодоріжка замість радянського пам’ятника та авторські ліхтарі: у Чернівцях відкрили сквер Дня Вишиванки
Читати ще Пам’ятник Івасюку, світильники з узорами вишивки та радянські лавиці. Як оновлять сквер Дня вишиванки в Чернівцях
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]