Розповісти світові правду про російську окупацію: у Бучі побували журналісти з Латинської Америки

Журналісти з країн Латинської Америки відвідали Бучу, Київщина, 29 травня 2024 року. Telegram/Бучанська міська рада

29 травня 2024 року делегація представників ЗМІ з Бразилії, Аргентини, Колумбії, Мексики та Чилі побувала у Бучі на Київщині, аби зібрати якомога більше матеріалів про окупацію.

Про це поінформували у Бучанській міській раді.

Журналісти побували на місцях масових поховань мирних жителів та поспілкувалися з настоятелем храму Святого Апостола Андрія Первозванного отцем Андрієм.

Іноземні гості були шоковані масштабами злочинів проти людяності, вчинених російськими військовими у Бучі.

"Те, що ми побачили тут — переверне душу, — поділився аргентинський репортер. — Вбивства мирних громадян, тортури, зруйновані будинки — це жахливі воєнні злочини, за які обов'язково має бути покарання".

Що відомо про візити іноземних делегацій на Київщину

У травні Бучанську громаду Київської області відвідала делегація із Кенії. Іноземні гості побували в знакових місцях та послухали історію окупації міста під час повномасштабного вторгнення російських військ.

22 квітня Бучанську громаду відвідав кінорежисер із Данії Бо Тенгберг. Це вже другий візит Тенгберга до Бучі. Минулого разу він відвідав місто у вересні 2023 року. Іноземець приїжджав разом зі своєю дружиною прем'єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен.

У лютому цього року Бучу відвідали міністерка внутрішніх справ і охорони здоров'я Данії Софі Леде, Надзвичайний та Повноважний Посол Данії в Україні Олє Егберг Міккельсен.

Також у лютому у Бучу приїжджали журналісти з чотирьох країн Південно-Східної Азії. Це представники із Індії, Індонезії, Малайзії та Філіпінів. Вони хочуть зафіксувати воєнні злочини російських військових, щоб потім розповісти про це всьому світові. 6 лютого у місті побували представники Спеціального комітету Парламентської асамблеї ОБСЄ "Парламентська група підтримки України".

30 січня у Бучу приїжджала племінниця 35-го президента США Джона Кеннеді, президентка американської правозахисної організації Керрі Кеннеді. 8 січня Ірпінь та Бучу відвідала делегація із Німеччини. Це депутати Бундестагу від різних парламентських фракцій, референти з міжнародних питань, політики безпеки й оборони.

7 січня Київщину відвідала міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава. Делегація побувала на території храму Святого Апостола Андрія Первозванного, де вшанувала пам'ять загиблих бучанців. В Ірпені японці, зокрема, побували на Романівському мосту, який називають "дорогою життя".

9 листопада минулого року посли Великої Британії, Швеції, Фінляндії та Канади приїхали у селище Калита в Броварському районі. Іноземні гості відвідали ЦНАП Калитянської громади, будинок культури, бібліотеку та оглянули укриття.

6 листопада хорватський посол Аніцею Джаміч, під час свого візиту на Київщину, обговорив ефективне відновлення регіону, для якого, зокрема, необхідне повне розмінування.

3 листопада в Ірпінь приїхали чотири посадовці зі штату Юта (США): очільники міст Солт-Лейк-Сіті, Вайн'ярд Хейвен, Беара та керівник операційного офісу Асоціації аерокосмічної та оборонної промисловості штату Роберт Керролл. Вони відвідали місця найбільших руйнувань в місті та подивилися на роботу всесвітньовідомого митця стріт-арту Бенксі.

У жовтні міністр оборони Естонії Ханно Певкур у межах свого візиту в Україну побував у Бучі та Ірпені. Він побачив, як відновлюються міста, зруйновані під час спроби наступу армії РФ на Київ минулого року та вшанував пам'ять загиблих унаслідок російської агресії.

У вересні державний секретар США Ентоні Блінкен відвідав бійців ДПСУ, які захищають український кордон у Київській області. Він, зокрема, повідомив, що Сполучені Штати направлять 300 мільйонів доларів фінансування для продовження цієї важливої роботи.

Читати ще

Читати ще Читатимуть ще в трьох країнах: дитячу збірку «Ірпінь — мій дім» видали албанською мовою

Читати ще Документування безчинств російських солдатів: поліція Київщини закликає свідків надати інформацію

Топ дня

Відключення не заплановані: прогноз ситуації зі світлом у Києві та області на 30 травня 29 травня, 19:30

Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно 29 травня, 18:13

Будівництво метро на Виноградар — відкладається. У чому причина 29 травня, 16:57

«Київавтодор» оцінив реставрацію мосту Метро у понад 2 млрд грн 29 травня, 15:46

Зводять «зуби дракона» та бетонні блоки: на Київщині нарощують темпи облаштування оборонних рубежів 29 травня, 15:37

Вибір редакції

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ

«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери

У Києві хочуть знести садибу Зеленських

У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів

Джерело

Новости Украины