«Розстріляна свобода слова»: у Черкасах презентували проєкт про журналістів-свідків війни

Суспільне Черкаси

20 липня у Черкасах презентували проєкт "Розстріляна свобода слова". Учасники Національної Спілки журналістів України записали 102 інтерв’ю з журналістами, які були очевидцями воєнних злочинів російських військових та розповіли, у яких умовах доводиться працювати нині, а також про колег, які загинули під час виконання своєї діяльності, розповіла Суспільному перша секретарка Спілки Ліна Кущ.

У цій сфері працює 29 років експертка з безпеки журналістів Тетяна Уралова. З 2015 року вона була воєнною кореспонденткою. Робота журналістів, з її слів, із того часу ускладнилася.

"Зараз не всюди журналістам можна працювати. Штурм може початися в будь-який момент. І це страшно, тому що журналісти працюють без зброї, вони ніяк не можуть себе захистити", – зазначила вона.

Ліна кущ додала, що проєкт реалізувала НСЖУ за підтримки шведської правозахисної організації "Civil Rights Defenders".

Суспільне Черкаси

"Цього року ми реалізуємо другий етап проєкту. Хочемо розповісти більше про ці історії та описати свідчення очевидців. Також ми хочемо презентувати це міжнародній аудиторії".

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Загалом від початку повномасштабного вторгнення за даними НСЖУ загинули 67 українських та іноземних журналістів, зазначила Ліна Кущ.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Джерело

Новости Украины