За інформацією: Суспільне Чернівці.
Дмитро Романчук — військовий, якому першому на Буковині встановили електронний протез. Суспільне Чернівці/Марія Мороз
"Ампутація була єдиним рішенням"
До повномасштабного вторгнення Дмитро з родиною жив у Маріуполі, але через велику війну довелося переїхати. Чоловік долучився до війська через місяць після народження сина. Каже, так хотів зробити свій внесок у перемогу.
Воював переважно на Донецькому та Харківському напрямках й постійно перебував на позиціях, бо керував інженерними загородженнями. Каже, доводилося ставати на кулемет, щоб відбивати російські штурми.
Дмитро втратив ногу на Донеччині. Отримав поранення від скиду дрона, коли переходив на іншу позицію.
"Ми стояли в обороні й останні три дні на нас добре сипали з міномета, артилерії та дронами. Знищили наш вузол зв'язку. Треба було переміститися на точку запасного спостережного пункту. Під час переходу скидом з дрона мені перебило вену та артерію під коліном. Я наклав собі турнікет й через годину мене евакуювали", – розповідає військовий.
Від поранення Дмитро знепритомнів й прокинувся за кілька днів в лікарні в Дніпрі, а згодом його перевели у київський госпіталь, де провели приблизно десять операцій. Так намагалися зберегти ногу.
"Намагалися замінити вену та артерію зі здорової ноги під коліно пораненої. Але, на жаль, врятувати ногу не вдалося. Рішенням була лише ампутація, і я підписав дозвіл на цю операцію. Головне, що мене підтримували. Я знав, що я живий й повернуся до своєї родини. Це було головніше, ніж якісь емоції чи жаль за кінцівкою", – каже Дмитро.
Дмитро Романчук — військовий, якому першому на Буковині встановили електронний протез. Суспільне Чернівці/Марія Мороз
Був першим в області, хто випробував протез
Протез Дмитро отримав безплатно – його встановили за гроші з державного бюджету. Таке "електронне коліно" мають право отримувати лиш військовослужбовці, каже керівниця філії протезно-ортопедичного підприємства Катерина Сербін.
"Їх ми ставимо лише тим, хто має офіцерську посаду, планує повертатися на фронт або займатися діяльністю, де необхідне коліно. Наразі ми замовили таких п'ять колін, а Дмитро – перший, який на ньому вже ходить", – каже Сербін.
Зараз Дмитро все ще використовує милиці, коли ходить. Каже, поставив собі за мету — навчитися правильно ходити й відпрацювати використання протеза. Дмитро каже, коли пройде військово-лікарську комісію, планує відкрити власну справу – філію протезування в Тернополі.
"Мені сподобалася ця ідея й зараз це дуже актуально. Допомагати хлопцям, які втратили ноги чи руки на війні. Я вважаю, що це дуже правильна та потрібна справа", – каже Дмитро.
Читати ще
Читати ще
«Довів собі, що можу це зробити»: як військовий на протезах з Буковини піднявся на Говерлу
Читати ще
Втратив ногу, але хоче повернутися на фронт: історія бійця Шарікова, який пройшов реабілітацію на Буковині
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]