Чисті килимки в машині ніяк не впливають на справність автомобіля і безпеку на дорозі.Але те, що в чистому салоні їхати куди приємніше – це факт.Для цього не обов’язково їхати в автомийку. Досить прибрати в салоні, викинувши з нього все непотрібне, протерти пил і почистити килимки.
Ми розповімо, як почистити килимки в машині, не витративши на це багато часу і зусиль.Раніше ми розповідали, як прибрати лід з лобового скла, щоб не подряпати його.
Автомобільні килимки бувають різні: гумові, текстильні, ворсові (з ковроліну) і килимки EVA. Давайте розберемося, як краще мити кожен з них, і які засоби для цього використовувати.Найлегший спосіб схуднути швидко!
Українські дієтологи вражені
Як мити гумові килимки в машині та як їх сушити
Килимки з гуми мити набагато легше, ніж з інших матеріалів: бруд не вбирається в гуму, а залишається на поверхні. Інша справа, що мити такий килимок доведеться часто, бо забруднення на ньому відразу видно.
Дістаньте гумовий килимок з салону і струсіть сміття з поверхні. Нанесіть щіткою або губкою миючий засіб для чищення, а потім змийте великою кількістю води. Можна обійтися і без миючого засобу – просто помити килимок під водою. Тільки вода ні в якому разі не повинна бути гарячою: гума від високої температури може деформуватися.
Повісьте килимки вертикально і дайте воді стекти. Або ж просушіть за допомогою мікрофібри – вона добре вбирає вологу.
Порада: взимку гумові килимки краще не мити на морозі – матеріал стає крихким, і килимок може розтріскатися.
Як мити ворсові килимки в машині – 3 способи
З ворсовими килимками (з ковроліну) доведеться повозитися довше, ніж з гумовими, проте чистити їх не так вже й складно. Є кілька способів:
Суха чистка автохімією
Спочатку почистіть килимки пилососом від пилу і сміття. Потім насипте на поверхню спеціальний порошок для чищення і рівномірно розподіліть його щіткою. Залиште мінімум на 3 години, а після зберіть брудний порошок пилососом.
Волога чистка
Відразу попереджаємо: для довгого ворсу така чистка не підійде – килимок втратить колір і можна пошкодити на ньому антибактеріальну захисну плівку.
Якщо ж ворс короткий, то для чищення можна використовувати будь-який засіб для килимів, пральний порошок і мило. Розведіть засіб у теплій воді, спініть. Нанесіть на килимок і добре почистіть. Приберіть брудну піну з килимка чистою щіткою.
Якщо у вас є миючий пилосос – прекрасно. Немає нічого простішого, ніж почистити ковроліновий килимок таким пилососом. Для чищення використовуйте спеціальний шампунь для ковроліну.
Чистка народними засобами
Трапляється, що немає ні пилососа – не те що миючого, а навіть звичайного, ні автохімії, а килимки просять: “Помий нас”. Переходимо до плану Б і дивимося, що у нас є з підручних засобів. Можливо, генеральну чистку ви не зробите, але плями можна видалити.
Лимонна кислота – видаляє плями від вина або соку. Промокніть пляму серветкою і посипте кислотою. Залиште на 20 хвилин, а потім протріть вологою серветкою.
Мінеральна вода – усуває плями кави та інших напоїв. Налийте на пляму трохи води, а після промокніть серветкою. Якщо пляма застаріла, можна спочатку змочити її мінеральною водою, а після нанести засіб для чищення вікон. Залиште на кілька хвилин, а потім протріть вологою ганчіркою.
Сода – теж добре справляється з плямами. Посипте пляму содою, втираючи її, а через 20 хвилин видаліть соду серветкою.
Борошно – позбавить від жирних плям. Потрібно насипати борошно на пляму, й воно вбере жир. Потім приберіть борошно. Якщо жир застарілий, то спочатку нанесіть на пляму суміш води і солі – вона розчинить жир, а потім посипте борошном.
Оцет – добре усуває забруднення. Розведіть його з водою в пропорції 1:5, і протріть ковролін змоченою серветкою. Потім протріть ще раз серветкою з водою.
Льод – допоможе прибрати жуйку. Її потрібно заморозити за допомогою кубика льоду, і жуйка зніметься з поверхні.
Порада: якщо ворсові килимки можна зняти перед чищенням, то краще зробити саме так – зняти, випрати (тільки не в пральній машині), просушити. Якщо ж ви хочете почистити ковролін, не знімаючи його, тоді не перестарайтеся з водою. Не можна допустити, щоб вода просочилася через ковролін до днища, бо це може призвести до гниття дна або корозії.
Як чистити текстильні килимки в машині – сухе і вологе прибирання
Килимки з текстилю також можна чистити двома способами:
Суха чистка пилососом
Пройдіться по текстильному килимку звичайним пилососом – він прибере бруд і підніме ворсинки. Але ось вибивати килимки з текстилю не варто: можна пошкодити матеріал.
Волога чистка
Також текстильні килимки можна чистити звичайною водою або використовувати будь-який засіб для чищення, пральний порошок або мило.
Розведіть засіб в теплій воді, нанесіть на килимок і добре почистіть. Після змийте водою, або приберіть брудну піну з килимка чистою щіткою.
Порада: якщо чистите під напором води, то стежте, щоб він був не дуже сильним – можна пошкодити волокна тканини.
Пам’ятайте, що текстиль не можна викручувати. Після того, як ви почистили килимок, повісьте його сушитися у вертикальному положенні.
Чистка автомобільних килимків EVA
Килимки EVA – це автомобільні килимки з сотами, в яких збирається все сміття і бруд. З одного боку їх важче чистити, але з іншого – такі килимки набагато практичніші від інших, адже не пропускають ні пил, ні воду.
Перша порада при чищенні килимка EVA: витягайте його з салону максимально акуратно, щоб не перевернути. Витягли? Чудово – тепер гарненько витрусіть.
Далі все за відомим сценарієм: нанесіть миючий засіб, потріть і змийте водою за допомогою губки або мікрофібри. Дуже зручно чистити такі килимки під сильним струменем води – вона вимиває з них все і вся.
Килимки EVA можна не сушити, а відразу покласти назад в салон, але стежте при цьому, щоб низ килимка був сухим.