Фото Черкаської ОВА
Немає питної води та світла, а худоба стоїть по груди у воді. Через весняне водопілля двадцять будинків підтопило у селі Хрещатик Черкаського району. Нині вода продовжує прибувати.
Частину людей евакуювали, решту забезпечили продуктами та ліками, розповів Суспільному начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
Цьогоріч перед весняними паводками не відрегулювали рівень води, тому відбулося більше підтоплення, ніж зазвичай у цю пору, розповів посадовець.
"В першу чергу це причини, пов’язані з війною. Скидів води не відбувалося, тому всі паводки, які нині збираються з півночі нашої країни та з сусідньої Білорусі, призводять до таких наслідків. Ми не можемо регулювати ситуацію так, як у попередні роки. Прийнято рішення скидати досить велику кількість води через Канівську ГЕС. Наразі йде мова про 4 тисячі 800 кубометрів на секунду, але думаю, що і до 7-8 тисяч буде. Тобто вода буде ще стрімко підійматися. Оскільки немає такого рівня скиду далі на Кременчуцькому вузлі, то, звісно, ми будемо мати ще підтоплення декілька населених пунктів", – пояснив він.
Фото Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій області
Фото Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій області
Мова, додав, іде про Ліплявську Канівську і Мошнівську тергромади.
Будинки, господарства, криниці, трансформаторні будки – все підтоплено водою. Такий вигляд нині має село Хрещатик Мошнівської громади. Місцеві виходять на вулиці у спеціальних костюмах, аби врятувати своє майно.
"Машини які змогли повиганяли на горбки, але в деяких уже була в салоні вода. Все, що було дерев'яне, легкоплавке – все віднесло водою. Немає води питної, немає світла, не можемо приготувати їжу собі. Велика рогата худоба стоїть по груди у воді, не можемо нічого зробити", – розповів місцевий житель.
Фото Черкаської ОВА
Фото Черкаської ОВА
На вулиці залишаються тварини. Трьох цуценят однієї з мешканок села, щоб врятувати, виносили у торбинці, більші чекають своєї черги.
Фото Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій області
Територію оглядають рятувальники. Дехто з місцевих плаває на човнах. З вечора 13 квітня додалося сантиметрів 30-40.
Фото Черкаської ОВА
Першою на евакуацію зголосилася родина з дитиною. Тим, хто виявив бажання залишитися, привезли продукти та ліки, а ще – термоковдри.
Фото Черкаської ОВА
Проїхати вулицею можна лише спеціальною технікою або човнах. Таку ситуацію бачить вперше, розповіла місцева жителька Валентина Козир:
"Є місця, куди трошки підбуває завжди водичка, а щоб так, як зараз, то не було такого.
Суспільне Черкаси
Вода продовжує прибувати, зазначив голова Мошнівської територіальної громади Богдан Шкарбута.
"Днів три тому вода почала прибувати потужно, з великою силою, натепер основним місцем підтоплення є хутір. За словами старожилів, років 50 тому був останній такий випадок", – розповів він.
Фото Головного управління держслужби з надзвичайних ситуацій області
16 людей відмовилися евакуюватися, додав очільник громади. Їм усім запропонували необхідну допомогу.
У селі постійно працюють оперативно-мобільні групи рятувальників, зазначив начальник головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Андрій Даник:
"Працюють наші болотоходи, човни, також є човни місцевого населення. Евакуювали п'ятьох людей, серед них – дитина. Крім того, була ще самоевакуація".
Фото Черкаської ОВА
Начальник управління організації реагування та надзвичайної ситуації Ростислав Підлужевич розповів, що глибина в деяких місцях сягала понад метр:
"Дорога дуже складна, місцевим за допомогою нашого транспорту довелося перепливати".
Фото Черкаської ОВА
Зі слів Ігоря Табурця, начальника ОВА, якщо ситуація погіршиться, то буде примусова евакуація людей задля їхньої безпеки.
Що відомо
Про загрозу весняного підтоплення попереджають жителів Канівської міської територіальної громади. У селі Пекарі вода підійшла до приватних садиб та погребів, Ще у чотирьох населених пунктах станом на 13 квітня підтоплені луги та фермерські угіддя, повідомили у пресслужбі Канівської міської ради.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України