Серце зупинилося в окопі: на Буковині попрощалися з бойовим гуцулом, який помер на Харківщині

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Військовий з Буковини Дмитро Кабюк. Суспільне Чернівці

"Сказав, що 10 хвилин полежить у бліндажі"

"Коли його тіло привезли у Чернівці, я попросив, щоб мене пустили подивитися, чи це дійсно тато. Я зовсім цьому не вірив. Зайшов – і в мене ніби життя промайнуло перед очима", – розповідає син полеглого Іван Кабюк.

Дмитро загинув 20 вересня на Харківщині – у чоловіка зупинилося серце. Побратим бійця Віктор Комарецький розповів, що Дмитро саме змінював його на позиціях.

"Я вийшов з позиції, а він заїхав на позицію. За словами побратимів, він сказав, що піде 10 хвилин полежить у бліндажі. Хлопці прийшли, а він уже все – так і помер", – каже Комарецький.

Після завершення війни Дмитро планував запросити побратимів на Путильщину. Був переконаний, що приїдуть усі – "аби лиш вижили". Втім тоді військових не відпускали з фронту.

"Казали, коли переможемо та повернемося додому, то ми із сім'єю приїдемо подивитися на ці прекрасні гори, про які Дмитро розповідав. Я сюди приїхав вперше, то дуже здивований", – розповідає побратим Владислав Антонюк.

На прощання з Дмитром Кабюком приїхали побратими. Суспільне Чернівці

Владислав воював разом із Дмитром від початку повномасштабного вторгнення. Каже, вважав його за батька. Разом воювали поблизу кордону з Білоруссю й разом дійшли до Куп'янського напрямку.

"Дуже сумно. Не можу уявити, що його зараз з нами немає. Ми з ним відразу сказали, що будемо йти до самого кінця. Без перемоги нам дороги назад немає", – каже чоловік.

Прощання з військовим Дмитром Кабюком. Суспільне Чернівці

Чи зможуть сини отримати відстрочку

У сім'ї Кабюків п'ятеро дітей, четверо з них – чоловіки. Іван, який теж є військовим, каже, батько пішов воювати, зокрема, щоб синів не мобілізували.

"Тато захищав, бо хотів, щоб нас нікого не взяли на передову. Я провоював багато років й бачив багато смертей. Я не хочу, щоб мій брат пішов воювати і його привезли, як тата. Нам потрібний один документ, щоб брати і я мали бронь", – каже Іван Кабюк.

Згідно із законом про мобілізацію, чоловіки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти, не підлягають призову. У свідоцтві про смерть Дмитра Кабюка йдеться, що він: "помер на бойових позиціях через гострий серцевий недолік”.

Суспільне Чернівці телефонувало в обласний центр комплектування, щоб спитати, чи отримують родичі право на відстрочку, якщо військовий помер, а не загинув через поранення на бойових позиціях, – там відповіли, що не мають можливості коментувати сьогодні.

У коментарі Суспільному адвокат Олексій Алексюк розповів, якщо людина помирає на бойових позиціях не через травму, каліцтво чи поранення, родичі мають доводити право на відстрочку через суд. За його словами, питання отримання права на відстрочку у зв'язку зі смертю одного з членів родини – дуже ускладнене, а умови визначені у законі про мобілізацію.

"Якщо смерть військовослужбовця, який виконував військові обовʼязки, не була повʼязано безпосередньо з участю в бойових діях, тобто смерть не пов'язана з отриманням травм, контузій або поранення, які перебувають у причинно-наслідковому зв'язку зі смертю, то особи повинні доводити своє право на відстрочку через суд", – каже Алексюк.

Читати ще

Читати ще «Приїхав – і зразу в гори, до людей». Військовий Гуцул з Буковини вперше за 2 роки приїхав додому з фронту

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины