Нагадаємо історію питання.
У Гідропарку планують відвести земельну ділянку шляхом поділу для КП «Лікарня № 2 ім.В. П. Павлусенка». Там планується створення реабілітаційного центру для пацієнтів, які постраждали внаслідок військової агресії росії проти України. Така новина, яка з’явилася декілька днів тому, була неоднозначно сприйнята житомирянами. Багато хто висловлював побоювання, що будівництво зіпсує пааркову зону.
Сьогодні міський голова прокоментував ситуацію Подаємо його слова без змін:
«Тема реабілітації військових актуальна вже з 2014-го. Така потреба є й зараз, і точно буде після війни. Тому одна з пріоритетних задач, яка перед нами стоїть — забезпечити цю реабілітацію якісно і якнайкраще. Звісно, нам готові допомагати і країни Європи, і США…
Але! Нам потрібно забезпечити її тут, в Житомирі. Аби хлопці та дівчата, які повертаються з фронту, мали змогу пройти і фізичну, і психологічну реабілітацію ТУТ.
Відкриття просто окремих кабінетів — це точно не те, що спрацює. Ми мали такий досвід у 2014-му, відкривали кабінети психологів… Але досить часто військовому, які повертаються з передової, психологічно важко прийти на прийом і сказати, що у нього є проблема.
Вже кілька місяців спілкуємось з різними іноземними фондами, МОЗ, Офісом Президента. На рівні держави пропрацьовують систему реабілітації, яка буде дієвою.
Для того, щоб зробити цю реабілітацію зручною, перш за все буде розглядатись система амбулаторної реабілітації.
Це фактично без перебування в стаціонарі.
Будемо розгортати це в поліклініках: на Лесі Українки та на Польовій. Під реабілітацію в цих закладах буде виділено по поверху.
Це має бути зручно, доступно, лікарі мають бути максимально кваліфіковані. Про стажування, зокрема, спілкуємось з іноземними партнерами.
Починаємо з проєктів. Далі — буде фінансування. Поки розраховуємо закрити це з місцевого бюджету. Але за потреби, маємо підтримку від країн Європи в цьому напрямку.
Щодо стаціонарної реабілітації.
Аби цілорічно хлопці та дівчата могли скористатись такою послугою, пройти всі необхідні обстеження, відпочити та відновитись, ми плануємо побудову сучасного реабілітаційного центру.
Він буде на базі КП «Лікарня №2».
Були думки збудувати центр на території лікарні. Але реабілітація військових точно пройде краще в гарній парковій зоні, на свіжому повітрі, серед природи.
Маємо контакти з Міністерством оборони Литви. Вони розглядають можливість фінансування побудови сучасного центру реабілітації військових у Житомирі.
Розглядали кілька земельних ділянок.
Обрали локацію на межі Гідропарку та обласного Центру вертебрології. Що це за ділянка?
Коли ми проводили інвентаризацію землі Гідропарку, зʼясували, що її частина знаходиться за парканом, який фактично заходить на землю центру вертебрології. Це близько 1 Га.
Фактично це земля Гідропарку, яка належить громаді міста. Але зараз ця ділянка не використовується.
На найближчій сесії ми плануємо поділити цю ділянку по паркану, закріпити за нею окремий кадастровий номер, і передати її на баланс КП «Лікарня №2». Аби після отримання фінансування ми могли одразу реалізувати проект Центру реабілітації.
Наступне.
Гідропарк — перлина Житомира. Стан його на сьогодні не з найкращих.
Повна реконструкція Гідропарку — це був один із наших пріоритетів до початку повномасштабної. Ми рік працювали по створенню концепту реконструкції. І тут найважливіше — створити такий проєкт, який не нашкодить середовищу, не порушить природній ансамбль, аби всі дерева були збережені. І щоб це дійсно був сучасний рекреаційний обʼєкт.
За допомоги міста Дніпро ми розробили концепт. Він не остаточний, це поки лише концепт. Але на його основі ми плануємо працювати. Як виглядає концепт, які локації плануються — можна побачити у відео.
Цей проєкт чудово вписується в будівництво Центру реабілітації. Там будуть і спортивні зони, і велодоріжки…
Будемо закладати кошти на проектування. Обʼєкт складний. Проектування триватиме не менш як пів року. І вже потім перейдемо до реалізації.
Є багато звернень від різних Фондів щодо фінансування обʼєктів по Україні. Але єдина умова: має бути готова технічна документація, проект. Аби вони чітко розуміли, на що виділяють кошти.
Отже, ці два проєкти разом дадуть змогу і відпочинку, і реабілітації. Для всіх житомирян та для наших хлопців і дівчат, які повертатимуться з війни.