Шмигаль розповів про додаткові витрати на ЗСУ

Шмигаль розповів про додаткові витрати на ЗСУ

Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook Україна вимушена витрачати сотні мільярдів гривень на війну

У бюджеті не врахований внутрішній ресурс України і великий зовнішній ресурс, зазначив очільник уряду.

У поточному році потрібні будуть додаткові гроші на потреби сектору безпеки та оборони. Про це сказав премʼєр-міністр Денис Шмигаль на пресконференції у понеділок, 4 березня.

«Ми розуміємо, що в будь-якому випадку в цьому році при тій інтенсивності бойових дій, яка є сьогодні, нам потрібно буде приймати рішення щодо додаткового фінансування наших Сил безпеки і оборони. Звичайно, додаткові кошти будуть потрібні», – заявив він.

Очільник уряду додав, що не впевнений, що будуть потрібні ті обсяги дофінансування, які називають різні експерти.

«Коли ми планували бюджет Міноборони і Сил безпеки й оборони, ми розраховували, як буде рухатися і питання мобілізації, і питання оборонної операції, наступальних операцій. Я б більше сконцентрував увагу на потребах, можливостях нашого виробництва внутрішнього», – зазначив Шмигаль.

За його словами, наші підприємства зараз потужно розвивають спроможності з виробництва військової техніки і боєприпасів.

«На ці речі нам потрібні будуть кошти і ми зараз їх активно вишуковуємо спільно з Міноборони, Мінстратегпромом, дивимося на інструменти державних гарантій. Працюємо з партнерами щодо залучення (коштів – ред.)», – сказав Шмигаль.

Він нагадав, що для військових оборонних закупівель Велика Британія надала Україні 3,5 млрд фунтів стерлінгів. Це цільові гроші, які неможливо використати на інші програми.

«Це одне з великих джерел, де ми можемо спільно з британцями робити спільні підприємства і розвивати їх», – підкреслив премʼєр.

Крім того, за його словами, є домовленості з італійським державним агентством про виділення Україні 1,5 млрд євро. А США виділять для оборонних закупівель для України 3 млрд доларів.

«Тобто, у нас є внутрішній ресурс і великий зовнішній ресурс, який в бюджеті не врахований, але він існує. Ми можемо його використовувати і зараз дивимося, як ми можемо використовувати всі ці речі включно з державними гарантіями України, щоб пожвавити, посилити український ринок виробництва озброєння, техніки, боєприпасів», – резюмував Шмигаль.

Нагадаємо, 9 листопада Верховна Рада ухвалила держбюджет на 2024 рік з дохідною частиною в 1,768 трлн гривень та видатками на рівні 3,35 трлн гривень. Практично 50% видатків – на оборону та безпеку України. Так, на потреби Міноборони передбачено понад 1 трлн 164 млрд гривень.

Також повідомлялося, що у 2024 році додаткові фінансові витрати на мобілізацію та доозброєння можуть скласти 700 млрд гривень.

Джерело

Новости Украины