Що почитати? Юрій Щербак «Час смертохристів: Міражі 2077 року»

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: колаж Суспільне Чернігів

Цього разу докторка педагогічних наук, професорка кафедри української мови та літератури НУЧК імені Т.Г. Шевченка Ольга Лілік пропонує для прочитання гостросюжетний політичний трилер – роман Юрія Щербака "Час смертохристів: Міражі 2077 року", який є першою частиною трилогії "Час".

Цей твір є своєрідним результатом багаторічної політичної, державної й дипломатичної діяльності автора, який упродовж тривалого часу був послом України в США, Канаді, Мексиці та Ізраїлі, а отже, мав змогу спостерігати за багатьма процесами, які залишалися прихованими для широкого загалу.

Дія твору відбувається в Україні напередодні Четвертої глобальної війни. Україна в цей час незалежна держава, вже пережила кілька воєн і постійно перебуває під загрозою інтервенції сильніших сусідів, проте варто одразу зазначити, що Росії як держави вже немає, проте існує ЄДРОН (абревіатури у творі заслуговують на особливу увагу, — примітка автора), тобто єдиний російський народ.

Україна у 2077 році, за версією автора, є військовою диктатурою на чолі з гетьманом Махуном, для якого на першому місці власне збагачення. Україна ж постає як гротескна міщанина кріпацтва, удільних князівств і квітучих хуторів.

Ольга Лілік. ФОТО: Фейсбук-сторінка Ольга Лілік

Отже, у 2077 році наша держава в черговий раз стає полем для змагань держав і військових блоків, а головний герой роману – генерал розвідки Ігор Гайдук – опинився в епіцентрі подій. Він потрапляє в пригоди, що призводять до змін у світі. Йому доводиться тікати, боротися і навіть брати участь у змові, у читачів навіть подекуди виникають асоціації з Джеймсом Бондом.

Для посилення правдоподібності роману автор використовує прийом цитування таємних документів, які розкривають цинізм і подвійні стандарти акторів світової політичної сцени. Така суміш доповідей і листів із художнім текстом дещо ускладнює читання, оскільки доводиться відволікатися від сюжету, який вирізняється динамічністю й емоційною загостреністю.

Оскільки йдеться про майбутнє, то в загальній атмосфері твору відіграє роль постапокаліптичний антураж: йдеться як про технологічний розвиток, так і про секту смертохристів, представники якої прагнуть підірвати основи християнської релігії, а відтак нівелювати й морально-етичні норми.

Критики стверджують, що Юрій Щербак створив своєрідний коктейль із трилеру, фантастики, політичних, любовних та релігійних інтриг. Водночас цей роман можна сприймати і як інтелектуальну вправу для читача, адже автор пропонує власний варіант можливих геополітичних подій майбутнього, розглядає нові шляхи побудови суспільства, а також змушує замислитися над низкою питань, наприклад: геополітичне становище й історична доля України, народ і його лідер, відповідальність керівництва держави перед народом, досвід минулого і його врахування в нових реаліях, уміння визнати власні помилки й робити висновки.

Хоча роман Юрія Щербака "Час смертохристів: Міражі 2077 року", вийшов друком ще у 2011 році, проте він набуває особливої актуальності в умовах сьогодення.

Новости Украины