Що розповіли у суді Маклюк та Терещенко, яким інкримінували вбивство інкасаторів на Чернігівщині

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Інкасаторський автомобіль, який підпалили. Суспільне Чернігів (архів)

22 жовтня 2015 року Маклюк дізнався, що наступного дня інкасаторська бригада перевозитиме велику суму грошей з Києва до Чернігова.

23 жовтня 2015 року Маклюк сів в інкасаторський автомобіль та з бригадою поїхав у напрямку Києва, йдеться у вироку суду.

"Того ж дня, а саме 23 жовтня 2015 року невстановлена особа, за попередньою змовою з Маклюком, вчинили розбійний напад з метою заволодіння грошима банку. Вони дочекалися поки інкасаторський автомобіль зупинився й один із працівників складу інкасаторської бригади відчинив бічні двері автомобіля".

Далі, "невстановлена судом особа", почала стріляти в трьох інкасаторів. Від отриманих тілесних ушкоджень вони померли на місці. З автомобіля тоді зникли понад 14,5 мільйона гривень.

"Відразу після цього, використовуючи заздалегідь заготовлений бензин, невстановлена особа облила ним інкасаторський автомобіль і підпалила його. Таким чином завдали майнової шкоди на суму 321 776 гривень. Після цього невстановлена особа та Маклюк покинули місце події".

Що розповів у суді Олександр Маклюк

У судовому засіданні обвинувачений Олександр Маклюк розповів, що працював у ПАТ КБ "ПриватБанк" у Чернігові. З групою інкасаторів, яких потім вб'ють, він періодично їздив до Києва для перевезення грошей до Чернігова. З ними періодично розмовляв про інсценування розбою та викрадення грошей.

"Просто розмовляли із загиблими про можливість здійснення такого розбою, це все було десь за півроку до події. Терещенка при цих розмовах не було, проте він до нього постійно приїжджав і цікавився, скільки грошей перевозять інкасатори, постійно йому говорив, щоб він банкомат не закривав. Напередодні події, а саме 22 жовтня 2015 року, він разом із загиблими теж про таке інсценування мав розмову".

Олександр Маклюк. Факти

Умислу вбивати у нього не було, сказав Маклюк. Щодо розбійного нападу — то він визнав свою вину. Сказав, що організатором злочину є Володимир Терещенко, з яким проживали на одній вулиці у Городні. Він же, за словами Маклюка, стріляв в інкасаторів, оскільки у нього була зброя. Як саме це відбувалося — не бачив.

"Здійснив один чи два постріли у одного із інкасаторів, який лежав у салоні інкасаторського автомобіля вже без ознак життя, бо пістолет дав Терещенко, і боявся, щоб останній не здійснив постріл у нього", — сказав у суді Маклюк.

Про те, що у Терещенка була зброя, він знав, оскільки останній йому про неї казав.

"Маклюк намагався підпалити інкасаторський автомобіль, однак спочатку він не міг цього зробити, але Терещенко сірниками підпалив", — йдеться у вироку суду.

Пістолети, а також відеореєстратор з інкасаторського автомобіля, Олександр Маклюк викинув у річку Десна, сказав він на суді.

Також зі слів Олександра Маклюка, далі Терещенко запропонував йому поїхати до Одеси, де у нього є знайомий, який зробить йому документи для виїзду в російський Санкт-Петербург. Від Терещенка він отримав приблизно 150 тисяч гривень та 20 тисяч доларів, сказав Маклюк.

Чи визнав вину Володимир Терещенко

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений Володимир Терещенко свою вину категорично заперечував. Він сказав, що не брав участі в пограбуванні та вбивстві інкасаторів. Зокрема зазначив, що знає про домовленість між прокурором та Олександром Маклюком. Згідно з нею, якщо Маклюк буде давати покази проти Терещенка як співучасника, тоді прокурор проситиме для Маклюка 15 років позбавлення волі і зарахують останньому один день за два, після чого той вийде на волю, а для Терещенка прокурор проситиме довічного ув`язнення.

"Таку міру покарання прокурор вже просив у попереднього складу суду по цій справі. Для цього прокурор постійно протягом розгляду справи в суді заявляв клопотання про утримання Маклюка в ДУ «Чернігівське СІЗО», начебто на нього я чиню тиск, що не підтверджено жодними доказами та є неправдивими даними", — сказав Терещенко.

Володимир Терещенко, вбивство інкасаторів на Чернігівщині. Суспільне Чернігів (архів)

Також, зі слів Володимира Терещенка, 23 жовтня 2015 року, коли сталося вбивство та викрадення грошей, він був у спортзалі. Це було зафіксовано на камерах відеоспостереження.

"Також 23 жовтня 2015 року приблизно в обід міняв на своєму автомобілі гуму з літньої на зимову, з даного приводу працівників СТО ще у 2015 році було допитано та підтверджено слова", — сказав у суді Терещенко.

У вироку суду йдеться, що слова Маклюка про те, що організатором злочину є саме Терещенко і саме він стріляв в інкасаторів, не були підтверджені.

Коли затримали Маклюка та Терещенка та як проходив розгляд справи

Олександра Маклюка затримали через рік після злочину, у 2016 році, у російському Санкт-Петербурзі. Його екстрадували в Україну. За рік – у 2017-му, затримали друга дитинства Маклюка, Володимира Терещенка. Обом інкримінували розбій та умисне вбивство.

До суду справу передали у лютому 2018 року. У листопаді 2020 року справу вбивства інкасаторів про викрадення понад 14,5 мільйонів гривень і підпал інкасаторського авто Броварський суд почав розглядати з самого початку, бо змінили склад суддівської колегії.

За 2,5 роки склад суддівської колегії змінювався тричі, щоразу розгляд починаючи спочатку. На засіданнях у 2020 році Олександр Маклюк свою вину визнавав частково, він зізнавався в участі в розбої. Терещенко заперечував усі звинувачення. У справі вбивства інкасаторів судові засідання тривали понад сім років.

Як проходило судове засідання у листопаді 2020 року — дивіться у сюжеті:

Читати ще

Читати ще

Справа вбивства інкасаторів на Чернігівщині: суд почав новий розгляд справи

Новости Украины