«Щоб ніяка нечисть не побачила наших хлопців»: у Києві влаштували ярмарок для збору донатів на маскування для ЗСУ

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ від активістів «Святошинських маскувальних сіточок», Київ, 23 травня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара

На Майдані Незалежності у День Героїв, 23 травня, волонтери влаштували благодійний ярмарок на підтримку військових. Активісти з організації "Святошинські маскувальні сіточки" збирають кошти на закупівлю текстилю для виготовлення засобів захисту на замовлення воїнів з передової.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного Анна Самара.

На продаж виставили жіночі прикраси ручної роботи, сувеніри з патріотичною символікою, свічки та розмальовані гільзи від снарядів. Крім того, відвідувачі зможуть придбати браслети із довоєнної сталі "Азовсталі".

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ від активістів «Святошинських маскувальних сіточок», Київ, 23 травня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара"Сьогоднішню акцію ми присвячуємо нашим хлопцям. Сьогодні — День Героїв, які вже до нас, на жаль, не повернуться. Але пам'ять про них ми маємо завжди шанувати", — розповіла координаторка волонтерської групи "Святошинські маскувальні сіточки" Валентина Галай.

Координаторка волонтерської групи «Святошинські маскувальні сіточки» Валентина Галай. Cуспільне/Анна Самара

За її словами, учасники волонтерської групи організували ярмарок для збору донатів. Кошти витратять на матеріали для створення маскувальних сіток та захисних костюмів — "кікімор". Раніше тканину та основу для сіток волонтерки замовляли в Харкові. Після того, як виробництво там зупинилось, сировину купують у Туреччині, за втричі вищими цінами.

Прикраси з бісеру на благодійному ярмарку, Київ, 23 травня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара

Також сьогоднішньою акцією активістки прагнуть залучити до плетіння маскувальних сіток більшу кількість людей. Пояснюють, що замовлень з передової не меншає, черга на вироби "Святошинських сіточок" розписана для військових підрозділів на місяць уперед.

"Хлопцям дуже тяжко. Вільних рук не вистачає. Ми дуже хочемо, щоб до нас долучалися, щоб приходили плести маскувальні сітки. Це така "парафія", яка відбувається тільки завдяки волонтерській допомозі. Приходьте не тільки до нас, приходьте до будь-якої волонтерської організації, яка займається плетінням маскувальних сіток, "кікімор" і "каверів", — каже пані Валентина.

Інформація про "Святошинські маскувальні сіточки" є в соцмережах: TikTok, Facebook, Instagram. Учасниці цієї організації ставляться до волонтерської роботи дуже відповідально. Готові маскувальні вироби тестують через прилад нічного бачення, тепловізори, а ще за допомогою безпілотників:

"Ми просимо хлопців, піднімаємо дрони для того, щоб бачити, які наші вироби з висоти пташиного польоту", — пояснює координаторка.

Маскувальна сітка і «кікімора», виготовлені волонтерками «Святошинських маскувальних сіточок», Київ, 23 травня 2024 р . Cуспільне/Анна Самара

Із березня 2022 року, коли була створена група "Святошинські маскувальні сіточки", її учасниці сплели понад 500 сіток, більше 1000 "кікімор", і понад 400 нашоломників — "каверів". Військові з різних бригад висловлюють подяки Святошинським берегиням на українському прапорі.

Українські військові залишають слова подяки «Святошинським маскувальним сіточкам» на прапорі, Київ, 23 травня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара

У центрі Києва долучитись до ініціативи й підтримати воїнів могли всі охочі — на Майдані встановили дерев'яні рами для створення маскувальних сіток.

Під час благодійного ярмарку на Майдані Незалежності всіх охочих навчають плести маскувальні сітки, Київ, 23 травня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара"Ми навчаємо, як правильно нарізати і вплітати стрічки, щоб ніяка нечисть не побачила наших хлопців. Наші сітки будуть їх захищати", — говорить організаторка Валентина Галай.

Для створення захисних сіток для військових потрібна спеціальна тканина — вона дуже легенька і "не тяжіє" при намоканні, розповіла Суспільному учасниця групи "Святошинські маскувальні сіточки" Альона.

З тканини нарізають спеціальні стрічечки з візерунками, що нагадують листочки. Ними заповнюють усі клітинки основи. Кольори підбирають під природний ландшафт. Така сітка на військовому авто має вигляд куща чи дерева, пояснює жінка.

Виготовлення накриття для одного автомобіля може зайняти тиждень чи два при участі в процесі восьми робочих рук.

Плетіння маскувальних сіток для ЗСУ у центрі Києва, 23 травня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара"Ми завжди запрошуємо, щоб допомагали нам, тому що вільні ручки завжди потрібні", — говорить Альона.

Жінки й дівчата приходять до волонтерської групи у вільний час від роботи і сімейних клопотів.

Активістки «Святошинських маскувальних сіточок» навчають киян і гостей столиці плести сітки для військових, Київ, 23 травня 2024 р. Cуспільне/Анна Самара

Альона приходить до "Святошинських маскувальних сіточок" на вихідних, від початку повномасштабного російського вторгнення. Говорить, що допомагає захисникам, бо відчуває обов'язок зробити свій внесок у Перемогу.

Топ дня

Відключення електроенергії: коли 25 травня в Києві та області вимикатимуть світло 24 травня, 20:05

«Грузинська мрія — не Росія». У Києві пройшла акція солідарності із грузинським народом 24 травня, 19:35

Не працював розрахунок банківською картою: у столичному метро був технічний збій Оновлено 24 травня, 16:43

Мавпи та лемури київського зоопарку повернулися до своїх літніх островів 24 травня, 14:24

Шевченківський суд Києва закрив одну із справ стосовно розгону протестувальників Євромайдану у 2013 році 24 травня, 11:29

Вибір редакції

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ

«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери

У Києві хочуть знести садибу Зеленських

У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів

Джерело

Новости Украины